Araçların otoyol ve köprülerden geçerken ödediği paranın yüksek oranda zamlandığı ortaya çıktı. %76.5'lik zam sonrası güncel geçiş ücretleri belli oldu. Köprü ve otoyollara kaç TL ödenecek?

Karayolları Genel Müdürlüğü, 25 Ekim 2023'te otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artışa gidildiğini duyurdu. Bu duyurudan sonra güncel otoyol ve köprü ücretleri merak edildi. Zamla beraber araç sahiplerini bekleyen detayları sizlere ileteceğiz. Son zamanlarda TCMB enflasyon tahminleri gündemde iken 2024 öncesi araç geçiş ücretlerine zam gelmesi şaşkınlık yarattı. Güncel fiyat tablosu haberimizde yer alıyor. Sizler de kullandığınız araca bağlı olarak köprü ve otoyollardan geçerken ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Önceki dönemde 8,50 TL olan 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçiş bedeli, otomobiller için yapılan %76,5'lik zamla 15 TL'ye çıkartıldı. Hatırlanacağı üzere, KDV artışı sonrasında Temmuz ayında bu köprülerin geçiş ücreti, 8,25 TL'den 8,50 TL'ye ayarlanmıştı.

ZAMLI KÖPRÜ VE OTOYOL FİYAT TABLOSU

köprüotoyolücrettariefesi