CHP Geneş Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim güvenliği için SADAT'ın önüne gitmesinin ardından korkutan açıklamalar geldi.

YSK değil de SADAT'a giden Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi kariyerindeki en stratejik hamleyi yaptığı söylenirken işin aslının farklı bir boyutta olduğu ve ciddi bir istihbarat aldığı iddiaları ortaya atıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi'nin kurucusu olduğu SADAT'ın önüne giderek "Kime hizmet ediyor diye sormaya geldik. Seçim güvenliği sarsılırsa sorumlusu Saray ve burasıdır" diyerek meydan okuması, delil ve bulgular olmadan hareket etmeyen Kılıçdaroğlu'nun ne duyum aldığı konusunda merak uyandırdı.

Dün İstanbul’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'ın kapısına dayanması ciddi endişeler yarattı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı emekli asker Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın Beylikdüzü’ndeki merkezine giderek Türkiye'de oluşan seçim güvenliği için adeta "kime hizmet ediyor burası" diyerek meydan okudu.

Ancak bu konu usta gazeteciler ve bazı siyaset uzmanları tarafından bir "istihbarat" sonucu olarak açıklandı.

Konu sosyal medyada ise, köşeye sıkışan AKP ve Erdoğan'ın SADAT ile nasıl bir plan yaptığı ile ilgili tartışılırken, akıllara açıklanmayan şekilde  özellikle Afganistan ve Suriye'den ailelerini geride bırakarak gelen erkek göçmenler geldi. 

Bütün Kiracıların Dikkatine! Bakan Bozdağ’ dan Açıklama Geldi! Bütün Kiracıların Dikkatine! Bakan Bozdağ’ dan Açıklama Geldi!

SADAT'ın cihatçı anlayışı ve özellikle Adnan Tanrıverdi’nin "Gelecek mehdi için ortam hazırlıyoruz" ve "15 Temmuz sosnrası askeriyede istediklerimizi uyguladık" şeklindeki açıklamaları ve İslam Birliği kurma çalışmaları bilinirken Kılıçdaroğlu'nun da tam da mülteci konusu tartışılıp, ülke Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı erkek akımına uğradığı sırada SADAT'ın kapısına gidip "kimin için çalışıyor burası" diye sorgulaması, nasıl bir istihbarat aldığı konusunda tedirginlik yarattı.

Bu arada içeri girmesine izin verilmeyen Kılıçdaroğlu'nun söylediği şu cümleler ise tehlikeye dikkat çekici oldu;

Kemal Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti

"Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘tedhiş’, Türkçesi de ‘terör’.

Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın.

Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar, ki olursa olsun, seçimi gölgeleyecek herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır. Bunu bütün Türkiye’ye ve halkımıza açıkça ifade ediyoruz.

Biz CHP’yiz, Kuvâ-yi Milliye’ciyiz, biz öyle SADAT’çılardan, tedhişçilerden korkacak değiliz. Korkaklar, kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları korumaz."

Türkiye 24 SADAT Şirketinin siyasi ve ideolojik hedefleri nelerdir?! Gündem