Güneş'in yüzeyinde bir değişiklik tespit eden bilim insanlarından korkutan açıklama geldi.

Güneş'in yüzeyinde bir değişiklik tespit eden bilim insanları bu değişikliğin alevlerden gelen manyetik filama lekeleri olduğu sonucuna ulaşırken uzayın hava durumuna göre Güneş patlamasının gerçekleşeceğini belirttiler.

İndependentTürkçe’den aktarılan bilgilerde Güneş patlamalarının olması beklenirken bilim insanlarından Güneşin yüzeyinde dev lekeler bulgusu açıklaması geldi.

Bulunan lekelerin bölgedeki enkazı Dünya'ya doğru fırlatabileceği ve dolayısı ile Dünya'ya bir Güneş patlamasıyla ulaşabileceği belirtilirken korkutucu açıklamalar geldi.

Güneş patlaması ne zaman olacak, dünyayı nasıl etkiler? Güneş fırtınası kaç gün sürer, nelere sebep olur?

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Güneş'in yüzeyinde giderek büyüyen, geniş bir Güneş lekesi tespit edildiğini aktaran bilim insanları b. Bu lekenin Dünya'daki yaşamı etkileyecek materyalleri dışarı atabileceğini söylediler.

Rahatlatan bilgi ise bu yapıların şimdiye kadar olağan bir şekilde durmaya devam edecek gibi göründüğü ve Güneş'teki bu bölgelerin olası bir patlamaya dönüşeceğine dair acil bir belirti bulunmadığı oldu.

Ancak bazı raporlarda ise, Güneş lekelerinin "tehditkar" olduğu ve Dünya'da elektrik kesintilerine yol açabileceğini belirtildi.

Bu Güneş lekeleri aniden şiddetle patlaması durumunda ve Dünya'ya çarptığında uyduları, GPS'i ve güç şebekelerini etkileyebileceği açıklandı.

Güneş'teki söz konusu aktif bölgelerin ilk olarak nasıl büyüdüğü, yeni mi ortaya çıktığı yoksa mevcut ve daha küçük bir noktadan mı geliştiği ise henüz bilinmeyen bir durum olarak açıklandı.