Koronavirüs aşısı yaptıran Leyen'den AB logolu reklam!

AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde koronavirüse karşı yürütülen aşılama programı devam ederken, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen de koronavirüs aşısı yaptıran isimlerden biri oldu. Avrupa Komisyonu Başkanı Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı

Dünya 16.04.2021 - 12:28 04.05.2021 - 04:19 İlan35
AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde koronavirüse karşı yürütülen aşılama programı devam ederken, Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen de koronavirüs aşısı yaptıran isimlerden biri oldu. Avrupa Komisyonu Başkanı Leyen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde toplam yapılan aşı sayısının 100 milyonu geçtiğini ifade etti. Leyen, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdığını belirterek, oldukça mutlu hissettiğini aktardı.


"Aşılama süreci hızlandırılacak"


AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde aşılama sürecinin hızlandırılacağına dikkat çeken Leyen, hızlı bir aşılama programı ile koronavirüsün daha erken kontrol altına alabileceğini dile getirdi. Leyen, koronavirüs aşısı yaptırdığı anlara dair bir görüntüye de paylaşımında yer verdi. AB (Avrupa Birliği) logosuna sahip bir maske taktığı görülen Leyen'in, koronavirüs aşısını yaptırdıktan sonra da AB (Avrupa Birliği) logolu bir yara bandını da koluna yapıştırdığı fark edildi.


"Beş dakikada düşer"


Sosyal medya platformu Twitter'da konuya ilişkin yapılan yorumlarda, Leyen'in AB (Avrupa Birliği) logolu bir yara bandını koluna yapıştırması "acıklı" olarak nitelendirildi. Leyen'in bu şekilde milliyetçilik yaptığını ifade eden kullanıcılar, söz konusu ismin daha önce AB (Avrupa Birliği) ülkelerini milliyetçilik yaptıkları gerekçesiyle hedef aldığını hatırlattı. Kullanıcılardan biri de yara bandının AB (Avrupa Birliği) sözleşmesi dâhilinde temin edilmesi durumunda beş dakika içerisinde düşeceğine dair alaycı bir yorumda bulundu.


Yaz aylarının sonuna kadar yüzde 70 hedefi var!


AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde koronavirüse karşı aşılama programları, 2021 senesinin ilk başlarında devreye girmişti. Avrupa Komisyonu, koronavirüs aşılarının tedariki konusundaki yavaşlık nedeniyle tepki çekmişti. Fakat son dönemde söz konusu ülkelerde aşılama programlarının hızlandırıldığı fark edildi. AB (Avrupa Birliği) ülkelerinde yaz aylarının sonuna dek erişkinlerin yüzde 70'ine koronavirüs aşısının yapılması amaçlanıyor. Yetkililer, yüzde 70 hedefine kesinlikle ulaşılacağı konusunda emin görünüyor.

Protokol krizinin başrolüydü


Öte yandan, Leyen, AB (Avrupa Birliği) heyetinin Ankara ziyareti sırasında yaşanan protokol krizinin başrolüydü. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındaki koltuğu oturması üzerine ayakta kalan Leyen şaşırmıştı. Leyen daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun karşısında yer alan uzun kanepeye oturmak zorunda kalmıştı. AB (Avrupa Birliği), protokol krizinde Türkiye'yi suçlamıştı. Çavuşoğlu ise oturma düzeninin AB'nin (Avrupa Birliği) taleplerine göre ayarlandığını söylemişti.

Son Haberler Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@