Koronavirüs aşısı yaptıranlar maske takmadan toplanabilecek!

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) koronavirüs aşılarını yaptıran vatandaşlar bundan sonra maske takmadan toplanabilecek. 

Dünya 28.04.2021 - 07:17 04.05.2021 - 04:18 İlan35

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) koronavirüse karşı aşılama kampanyası hızlı bir şekilde yürütülüyor. ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, şu ana kadar 200 milyon kişinin aşılandığını ifade etti. Söz konusu ülkede maske konusunda önemli bir karar alındı. Koronavirüs aşısının iki dozunu birden yaptıran vatandaşların sosyalleşmek, yemek yemek ya da egzersiz yapmak üzere maske takmadan toplanabilecekleri bildirildi. 

"Maskesiz ve fiziki mesafesiz bir araya gelebilirsiniz" 

Konuya ilişkin açıklama Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden geldi. Açıklamada, koronavirüs aşısının iki dozunu birden yaptıran kişilerin, yine aşılarını yaptırmış olan diğer kişilerle maskesiz ve fiziki mesafesiz bir araya gelebilecekleri belirtildi. Söz konusu kişilerin fazla kalabalığın bulunmadığı yerlerde maskesiz bir şekilde sosyal etkinliklere katılım gösterebilecekleri kaydedildi. Koronavirüs aşısını yaptırmış olan kişilerin, aynı zamanda henüz aşılanmamış bir hane halkı ile dışarıda ya da kapalı alanlarda maske takmadan ve fiziki mesafeye riayet etmeden bir araya gelebilecekleri ifade edilirken, söz konusu ortamlarda koronavirüsle enfekte olma ihtimalini artıracak rahatsızlıklara sahip herhangi bir insanın bulunmaması gerektiğine dikkat çekildi. 

"Tehlikeyi göz ardı etmeyin"

Açıklamada, koronavirüs sürecinde maske kullanımının ne olursa olsun güvenli olduğu vurgulanarak, maske takmadan evden çıkılması durumunda insanların ilk olarak kendi sağlık durumlarını, hem ailelerine hem de diğer yakınlarına yönelik tehlikeleri göz ardı etmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Koronavirüs aşısının her iki dozunu birden yaptıranlardan müze, ibadethane, alışveriş merkezi, kuaför salonu, geçit töreni ve canlı performans organizasyonlarında maske kullanımını sürdürmeleri istendi. 

"Maske takmadan sarılabilirsiniz"

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından daha önce yapılan açıklamada, koronavirüs aşısını yaptıranların kapalı alanlarda maske takmadan bulunabilecekleri ve sarılabilecekleri ifade edilirken, söz konusu kişilerin aynı zamanda toplu ulaşım araçlarında maske kullanmak koşuluyla yolculuk edebilecekleri kaydedilmişti. 

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) halkın yüzde 30'una yakın bir bölümü koronavirüs aşısının her iki dozunu birden yaptırdı. 

ABD koronavirüs tablosu

ABD'de (Amerika Birleşik Devletleri) şimdiye dek 32 milyon 927 bin 91 vaka tespit edilirken, koronavirüs kaynaklı 587 bin 384 can kaybı gerçekleşti. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@