Koronavirüs tablosu belli oldu! Vaka sayısı kaç oldu?

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan haritaya göre, Türkiye'de son bir günde 40 bin 596 vaka tespit edildi. 

Sağlık 24.04.2021 - 20:06 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye'de Ramazan ayının başından beri uygulanan kısmi kapanma uygulaması etkisini göstermeye başladı. Kısmi kapanma kapsamında Türkiye'de hafta sonları aralıksız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanırken, hafta içleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ise saat 19.00'da başlıyor. Kafe, restoran, çay bahçesi ve lokanta gibi işletmeler sadece paket servis yapabiliyor. Okul öncesi öğrencileri ile sınava hazırlık döneminde olan 8'inci ve 12'nci sınıf öğrencileri haricinde tüm sınıf kademelerinde uzaktan eğitim uygulanıyor. Düğün, nişan, nikâh ve genel kurul gibi organizasyonlar Ramazan Bayramı sonrasına kadar yasak.

Toplu iftar etkinlikleri de aynı şekilde yasak. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 18 yaş altı vatandaşlar toplu taşıma araçlarını kullanamıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında esnek ve dönüşümlü mesai uygulanıyor. Şehirler arası seyahatlerde ise bazı kısıtlamalar var. Türkiye'de alınan bu önlemler vaka sayılarını düşürmeye yetecek mi? Ramazan'ın ilk 2 haftasında söz konusu tedbirlerin geçerli olacağı, vaka sayılarının azalmaması durumunda ise daha sert önlemlerin getirileceği biliniyor. Kısmi kapanma uygulamasının etkileri görülmeye başlandı.

Vaka sayısı

Türkiye'de son bir günde 40 bin 596 vaka tespit edildi. Hasta sayısı 2 bin 905 olarak açıklandı. 52 bin 297 kişi ise iyileşti. Böylece şu ana kadar iyileşen kişi sayısı 4 milyon 22 bin 408'i buldu. 

Can kaybı

Türkiye'de son bir günde koronavirüs kaynaklı 339 can kaybı gerçekleşti. Türkiye'de şu ana kadar koronavirüs kaynaklı 38 bin 11 ölüm gerçekleşti.

Yatak doluluk oranı kaç oldu?

Erişkin yoğun bakım doluluk oranının yüzde 69,1 olarak açıklandığı tabloda, yatak doluluk oranı ise yüzde 56,3 olarak gösterildi. Ventilatör doluluk oranı yüzde 35,7 oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@