Boy playing with toy plane in airplane

Öz Erciş Seyahat Kimin? Sahibi Kim? Öz Erciş Seyahat Kimin? Sahibi Kim?
Vakaların artması nedeniyle koronavirüs korkusu tüm dünyada daha derinden hissedilmeye başlandı. Kesin çözümü sağlayacak aşılar beklenirken şimdilik sadece maske, mesafe ve temizlik kurallarıyla hastalıktan korunmaya çalışılıyor. Ancak zorunlu seyahatlerde çoğu zaman istenmese de insanların yoğun olarak bulunduğu yerlere girmek zorunda kalınabiliyor. Örneğin uçağa binip seyahat etmek zorunda olan birisi ne yazık ki kalabalıkla iç içe girmek durumunda kalıyor. Peki koronavirüsten korunmak için uçakta en güvenli bölge neresi?


Uçakta en güvenli bölge neresi?


ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinden gelen açıklamaya göre uçaklarda yer alan filtreleme sistemi nedeniyle virüs bulaşma oranları bir hayli düşük. Uçaktayken virüs kapma olasılığının zannedilenden daha düşük olduğu belirtildi. Uçağın havalandırılması ve yolcuların maske takması durumunda bulaşma oranlarının yok denecek kadar düşebildiği ifade edildi.

Cam kenarı daha güvenli!


Peki koronavirüsten korunmak için uçakta en güvenli bölge neresi? Gelen bilgilere göre insanlarla daha nispeten daha az temasın bulunduğu cam kenarları koronavirüs açısından daha güvenli. Koridor tarafı ise insanların ve hosteslerin geçiş güzergahında bulunduğu için görece olarak daha riskli bir konum. Bütün bu oranların maske ve el, yüz temizliği kurallarına uyulmaması halinde geçersiz olacağı vurgulandı.