Kosgeb 3 yıl sonra ödemeli kredi başvurusu yapanlar dikkat! Nace kodları, luca ve şartlar değişti!

Kosgeb 3 yıl sonra ödemeli kredi başvuru yapanlar dikkat! Tüm şartlar değişti! Gelen yoğun başvurular sonrası başvuran her vatandaşa değil şartları taşıyanlara, luca ve nace kodları doğru girenlere faizsiz kredi verilecek.

Ekonomi 03.05.2021 - 22:44 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı ve bir çok vatandaşın başvurduğu KOSGEB 3 yıl sonra ödemeli kredi başvuru yapanlar dikkat! Yeni şartlar değişti! KOSGEB 3 yıl sonra ödemeli faizsiz kredi için şartlar değişti! Ayrıca Nace kodları ve luka işlemlerini yapmak zorunlu oldu!

KOSGEB 3 Yıl sonra ödemeli faizsiz kredi şartları değişti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı Mikro işletmelere 30 bin TL, küçük işletmelere 75 bin TL 3 yıl geri ödemesiz faizsiz destek programı şartları değişti! Programdan faydalanabilmek için;

1- İmalat Bilgisayar Programlama ve Bilimse Ar-ge Faaliyetlerinde bulunulması

2- 2019 yılı mayıs ayından önce kurulmuş olmak

3- 2019 net satış hasılatı en az 75 bin tl olan

4- 2020 ilk 5 ay kdv beyannamesi 2019 ilk 5 ay kadv beyannamesine göre yüzde 25 gelir kaybı olan

5- 2020 mart ayı istihdam sayısını 2021 mart, nisan mayıs ayında koruyor olmak

6- Yasal limitlerin üzerinde vadesi geçmiş ve tecil vergi yada SGK borcu olmayan

7- Pandemi süresinin başlangıcında tüm esnaflara devlet bankalarınca kullandırılan 25000 TL işe devam kredisi faydalanmamak

8- KOSGEB Kobi finansman desteğinen faydalanmamak

gibi şartları taşıyanlara Faizsiz kredi verileceği duyuruldu.

KOSGEB Nace kodu nedir?

KOSGEB Nace kodu, işyerinin faaliyet alanını ve bununla bağlantısı olarak işyeri tehlike sınıfı bilgisi veren koddur. İşyeri açarken Ticaret Odası'na kaydettirmeden önce Nace kodunu mutlaka bilmeniz gerekmektedir. 3 yıl sonra ödemeli fazizsiz kredi başvurusunda işyeri nace kodu blirtmek zorundasınız.

Kosgeb Luca nedir?

KOSGEB ile Halkbank arasında Luca işlemleri olması gerekmektedir. Luca muhabeci ve mali müşavirlere aktarılabilir ve geri alınabilir. KOSGEB Luca bilgileri olmadan Faizsiz kredi başvuru yapamazsınız.

KOSGEB Kredi Başvuru formu nereden alınır?

KOSGEB Kredi başvuru formu E-devlet üzerinden KOSGEB kredi başvuru yazarak devam edin ekranda TC Kimlik numarası ve alt alta 8 bilgiyi dolduraran başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@