Bu günlerimiz iyi günlerimizmiş. Ekonomist Selçuk Geçer doların 35 TL olacağı tarihi vererek vatandaşları yatırımcıları telaşlandırdı. Peki dolar ne zaman artacak?

Selçuk Geçer dolar kuru tahminleriyle öne çıkıyor. Bu anlamda yaptığı tahminler tutuyor. Piyasalara dair çıkarımlar ve tahminler yapan Geçer’in dolar yorumu her vatandaş doğrultusundan tartışılmaya başlandı. Genellikle de yatırım yapacak vatandaşlar arasında bu yorumlar ciddi bir mesele haline geldi. Bilindiği gibi dolar kurunda yaşanan çok büyük iniş çıkışlar vatandaşları etkilediği gibi yatırımcıları da büyük oranda etkileri altına aldı. Selçuk Geçer’in dolar kuramına göre ilk olarak dolar 25 TL düzeyinde olacak. Önümüzdeki aylarda dönemde ise dolar yükselişini devam ettirecek ve dolar 35 TL ulaşacak.

Gözden kaçırmayın

Vicdansız Kılıçdaroğlu! "Diploması olmayan varken bu da söylenmez ki!" Kılıçdaroğlu'na Hocam Seslenişi Güne Damga Vurdu Vicdansız Kılıçdaroğlu! "Diploması olmayan varken bu da söylenmez ki!" Kılıçdaroğlu'na Hocam Seslenişi Güne Damga Vurdu

Dolar en yüksek seviyeye gelecek

Selçuk Geçer prosese dair çıkarımlarda bulunduğu bir video yayınlayarak merak edilen çoğu nokta da açıklamalarda bulundu. Öncelik ile hükümetin sahip olunan dolar civarını korumaya yönelik ciddi yaptırımlar yaptığını ve bu şekilde seçime girmeyi amaçladıklarını söyledi. Ancak Geçer’e göre dolar bulunduğu civarda katiyen tutulamayacak.

Ne yapılırsa yapılsın bu civar evvel 25 TL’yi görecek. Seçimlere iki ay gibi az bir vakit kaldığından ise iş tamamıyla kontrolden çıkacak. Dolar sırayla 30 ve 45 TL’yi görecek. Bu artışın seçim evveli patlat vermesi ise neticeleri etkileyecek. Doların artış göstermesine dayalı senaryolar hakikat olursa bunun ekonomiye ciddi bir yan etkisinin de olacağına dair etkili görüşler yaygın!

Doların artışı önlenemeyecek

Ekonomistlerin gerçekleştirdikleri ortak açıklamalara göre bu saatten sonra doların yükselişi katiyen durdurulamayacak.Doların yükselişini önlemek adına bankalar üstünden sıksık olarak harcama yapması ise gene hatalı bir atılım olarak değerlendirildi. Çünkü bu şekilde müdahalelerin enflasyon oranının artmasına niçin olacağı düşünülüyor. Bunun yanısıra Rusya-Ukrayna arasında yaşanan krizden sonra ekonomik olumsuzluklar daha küresel bir boyutta yaşanmaya başlanacak.

Hatta Selçuk Geçer’e göre Türkiye, iki ülke arasında yaşanan bu krizden yalnızca dolar kuruluyla sınırlı olarak da etkilenmeyecek. Doğalgazdan, petrole ve turizme kadar çoğu nokta da Türkiye bu anlaşmazlığın tesirlerini hissedecek.  Tüm bunlarım haricinde buğday alımı başta olmak üzere tarımsal faaliyetler noktasında da sıkıntılar yaşanacak. Burada yatırımcıların dikkatli davranmasının da koşul olmasının üstünde duruluyor!

Selçuk Geçer kimdir?

Selçuk Geçer, 1972 senesinde Eskişehir'de doğdu. Lise öğrenimini Eskişehir Ahmet Kanatlı lisesinde, Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi alanında tamamladı. 3 Mayıs 2009 tarihinde evlenen Selçuk Geçer'in 2 çocuğu vardır.
Selçuk Geçer, uzun seneler İstanbul FM, Expo Channel, Business Channel, Yeni Şafak, Tv Net, Star ve Kanal 24 gibi detaylı medya kuruluşlarında vazife aldı.

NOT: Haberimiz yatırım tavsiyesi değildir. Kişinin kendi görüşüdür.