Köy okulları açılacak mı? Köy okulları ne zaman açılacak. Okullar açılınca okula göndermek zorunlu mu köy okuluna göndermek zorunlu mu? Bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile alakalı belirli t

A101 Resmen Teknoloji Pazarı Kurdu! Bu Ürünleri Kaçıranlar Bin Pişman Olacak! A101 Resmen Teknoloji Pazarı Kurdu! Bu Ürünleri Kaçıranlar Bin Pişman Olacak!
Köy okulları açılacak mı? Köy okulları ne zaman açılacak. Okullar açılınca okula göndermek zorunlu mu köy okuluna göndermek zorunlu mu? Bugün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüz yüze eğitim ile alakalı belirli tarihler verdi . Ilk dönem okulların yüz yüze eğitim yapmadığı ve uzaktan eğitim yöntemi ile devam ettiği ve bittiği şu günlerde köy okulları ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan köy okullarında eğitimin 15 Şubat'ta başlayacağını bildirdi

Peki köy okulları açılacak mı? Köy okulları ne zaman açılacak? işte detaylar...

Köy okulları açılacak mı?


Bu akşam düzenlenen kabine toplantısı sonrasında yapılan son dakika açıklamalar ile 15 Şubat'ta köy okullarının tamamının açılacağı kararlaştırıldı Ulan bir artış durumunun olmaması aynı seyretmesi durumunda ise 8 ve 12. Sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretim lerinin 1 Mart'tan itibaren başlayacağı da söylendi.

Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili "15 Şubat'ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8 ve 12 sınıflar ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayısının düşüşüne göre esnaflara yönelik kısıtlamalar için gerekli takvimin başlatılmasını hazırlıyoruz." dedi.

Köy okulları tekrardan kapanabilir

15 şubatta köy okullarının açılması sonrasında salgın seyrinde bir değişmenin olmaması durumunda tüm okulların kademeli olarak açılacağı bildirilirken, köy okullarının ebeveyni olan vatandaş da deneme bizim üzerimizden mi yapılacak diyor. Sosyal medya şu sıralar köy okulları açılacak mı sorusunun yanıtı olarak açılacak kararını öğrense de eğitimin tekrar başlayıp sonrasında kapanması ya da açılıp devam etmesi durumunda seyrin ne olacağı konusu ve salgının artıp artmama durumu da herkesi tedirgin ediyor.

Cumhurbaşkanı kabine toplantısının kritik maddeleri ile alakalı son dakika açıklamalarda bulundu Başkan anlayan açıklamalarının son dakika detayları ise şu şekilde

Şahlanış yılına girdik


Dünya ve ülkemiz için oldukça zor geçen 2020'nin ardından büyük umutlarla girdiğimiz 2021'i, büyük şahlanış yılı olması gayreti içindeyiz. Bu amaçla, salgınla mücadelemize ve diğer yandan yatırımlarımıza hız verdik. Mesela yılın 2. günü Fırat Nehri üzerinde inşa ettiğimiz Kömürhan Köprüsü ve bağlantı yolunu hizmete açtık. TÜRKSAT 5A uydumuzu 8 Ocak'ta yörüngesine yolcu ettik. Uzay çalışmalarında uzak mesafelerdeki uydular yerine düşük maliyetteki sebebi nedeniyle mikro uyduların önemi artıyor. Bu amaçla ülkemizde mikro uydu tesisi kurmaya başladık. Geniş bir kullanım alanına sahip Uzak ve Teknolojileri konusunda ülkemizi marka haline getirmekte kararlıyız.Türkiye'de görev yapan AB elçileri ile yaptığım toplantıda, ilişkilerimizi saygı ve ortak hedeflerde geliştirmeyi teyit ettik. Geçtiğimiz yılı 169,5 milyar dolar gibi tarihimizin en yüksek ihracat rekoru kıran iş insanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Erdoğan, ''Vaka  sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart1tan itibaren il bazında eğitim - öğretimin kademeli olarak başlaması için çalışmalara yürütülecek. Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilecek.'' dedi.