Devlet memuru olmak isteyen ve atanmak isteyen vatandaşlar, KPSS sınavını araştırmaya başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı her sene yaz ayında yapılıyor.

Devlet memuru olmak isteyen ve atanmak isteyen vatandaşlar, KPSS sınavını araştırmaya başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı her sene yaz ayında yapılıyor. Yaz ayına yaklaştıkça ve pek çok personel alımı sınavları başlamışken KPSS sınavı araştırılmaya başlandı. KPSS hem ön lisans hem de lisans mezunları için yapılıyor. KPSS sınavına girip devlet memuru olmak isteyenler, sınav tarihini kaçırmak istemiyor. KPSS sınavında ön lisans ve lisans için tarihler aynı olmuyor. Farklı tarihlerde düzenlenen KPSS sınavı için tarihler belli oldu.

Yaz ayı yaklaştıkça öğrenciler, sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Pek çok kurum ve kuruluş, personel alımı için çeşitli sınavlar düzenliyor. Aynı şekilde devlet memuru olmak ve devlete bağlı bir kurumda personel olmak için de sınavlara girmek gerekiyor. Öğrenciler devlet memuru olmak için KPSS sınavına giriyorlar. Alanlara göre farklı sene ve tarihlerde düzenlenen KPSS sınavının bu sene ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Lisans ve ön lisans olmak üzere 2 ayrı sınav olarak yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı hakkında detaylar paylaşıldı. KPSS sınavına girmek isteyenler sınav ile ilgili detayları araştırıyor. KPSS 2021 ne zaman, başvurular ne zaman merak ediliyor.KPSS 2021 Ne Zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından her sene düzenlenen KPSS sınavında, 2021 sınav takvimi ve başvuru detayları belli oldu. Devlet memuru olmak isteyen lise mezunları, üniversite mezunu olan lisans mezunları KPSS 2021 hakkında araştırmalar yapıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın bu sene ne zaman olduğu en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. KPSS ne zaman sorusunun yanında ortaöğretim ve lise mezunları için bu sene KPSS sınavı var mı merak ediliyor.KPSS her sene düzenlenen bir sınav olsa da ortaöğretim ve lise mezunları için her sene düzenlenmiyor. Ortaöğretim ve lise mezunlarına yönelik KPSS sınavı, her 2 senede bir düzenleniyor. Öte yandan lisans mezunu olan üniversite mezunları için KPSS sınavı her sene düzenleniyor. Alana ve mezuniyet derecesine göre değişen KPSS sınavı ile ilgili merak edilen detaylar var.

KPSS 2021 için sınav tarihleri belli oldu. KPSS lisans mezunu olan adaylar için KPSS sınav tarihleri şu şekilde;

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos 2021 tarihinde yapılacaktır.

KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos'ta yapılırken KPSS Alan Bilgisi 2. gün oturumları 8 Ağustos'ta yapılacaktır.

2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 15 Ağustos'ta yapılacaktır.2021 Ön Lisans KPSS Ne Zaman? Var Mı?

KPSS lisans sınavından ziyade diğer çok merak edilen bir konuda ön lisans KPSS'dir. Ortaöğretim ve lise mezunu olan adaylar KPSS sınavının ne zaman olduğunu merak ediyor. Bu sene KPSS ön lisans var mı? 2021 lise KPSS var mı?

Her sene düzenlenen lisans KPSS sınavının yanında bir de iki senede bir düzenlenen KPSS sınavı var. 2 senede 1 düzenlenen KPSS sınavı, ortaöğretim ve lise grupları yani ön lisans mezunları içindir. Ön lisans mezunu adaylara ÖSYM her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlenmiyor. Ön lisans mezunları için çift senelerde KPSS sınavı yapılıyor.

2021 yılı çift yıl değildir. Bundan dolayı da bu sene 2021'de ortaöğretim ve lise mezunu olan ön lisans mezunlarına KPSS sınavı yapılmayacaktır. Ön lisans KPSS sınavı 2022 yılında yapılacaktır.KPSS 2021 Başvurular

KPSS sınavına girmek isteyen adaylar bu sene sınavın ne zaman olacağını araştırıyor. 2021 sınav takvimini öğrenen öğrenciler, 2021 KPSS başvurularının ne zaman olduğunu da merak ediyor. 2021 KPSS sınavı başvuruları henüz başlamadı. Sınav tarihinden 2-3 ay önce başlayan başvurular için tarih verildi. 2021 KPSS başvuruları, 28 Mayıs tarihinde başlayacaktır. 2021 KPSS başvuruları 28 Mayıs'ta başlayıp 14 Haziran'da sona erecektir. 2021 KPSS son başvuru tarihi 14 Haziran'dır.

2021 KPSS Sınav Ücreti

Her sene değişen sınav ücretlerinin bu sene 2021 yılında ne kadar olduğu adaylar tarafından merak ediliyor. 2021 yılı KPSS sınav harcı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz senelerde KPSS sınav ücretleri şu şekildeydi;

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her bir oturum için) : 80,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her oturum başına) : 55,00 TL

ÖABT (Her bir ÖABT alanı için) : 80,00 TL