KPSS ile memur alımları devam ediyor. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına memur alımları için yeni ilanlar verildi. Yayına verilen ilanlarda toplam 3000 üzerinde yeni personel alımı yapılacağı duyurusu yapıld

KPSS ile memur alımları devam ediyor. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına memur alımları için yeni ilanlar verildi. Yayına verilen ilanlarda toplam 3000 üzerinde yeni personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. Adaylar için aranan özellikler ise lise mezunu olması ve KPSS en az 60 puan alması. Sizlere haberimizde başvuru şartlarını göstereceğiz

Ziraat Bankası nakit ihtiyacı olanları düşündü! 35000 TL, ödemeler bugün başladı. Ziraat Bankası nakit ihtiyacı olanları düşündü! 35000 TL, ödemeler bugün başladı.

Haziran Ayında Personel alımı başladı

Haziran ayı içinde KPSS 60 ve üzerinde olan, lise mezunu olan ve TC vatandaşı olan kişiler için personel alımları başladı. Akdeniz Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İller Bankası, Kültür ve Turizm Bakanlığı, SGK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yeni ilanlarının duyurusunu yaptı. Bu ilanlara başvuru yapmak için başvuru şartlarına uygun olmanız gerekiyor. 

Başvuru Şartları Nedir?

KPSS sınavlarına giren ve en az 60 alan lise mezunu adaylar, yukarıdaki ilanlara başvuru yapabilmesi için bazı şartlara uygun olması gerekiyor. Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz. 

  • Başvuru yapacak olan adayın Türk Vatandaşı olması gerekiyor. 
  • Kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor. 
  • Erkek adayların askerlik durumunun bulunmaması, askerlik çağında olması durumunda da askerlik hizmetini yapmış olması, ertelemiş olması veya yedek sınıfa geçmiş olması gerekmektedir. 
  • Başvuru yapacak olan adayların, Akıl hastalığının olmaması
  • Kişinin yapılacak arşiv araştırma sonuçlarında göreve başlamasında bir sakınca olmaması
  • TCK'nun 53.maddesinde belirtilen süre geçmiş olursa, kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl ve daha fazla süreyle hapis cezası alan kişiler ile birlikte af yasasından faydalanarak devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar varsa başvuru iptal olacaktır.
  • Anayasal düzeyinde işlenmiş olan zimmet suçu, rüşvet suçu, hileli iflas suçu, ihaleye fesat karıştırma suçu, gibi suçlardan ceza alan kişilerin de başvuruları değerlendirilmeyecektir.
  • Malvarlığı değerlerini aklama yapan ve kaçakçılık suçları işlemiş kişilerinde sınavda geçer not alsa bile işe başlaması olmayacaktır.

Bu belirtilen şartlara uygun olan kişiler, KPSS sonucu ile birlikte ilgili kurumlara giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu gerçekleştirilen başvuru sonrasında mülakata girecek ve mülakat sonrasında iş başvuru sonucunuz sizlere bildirilecektir.