Yaşanan 2022 KPSS sınavı krizinin ardından her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ederken yaşanan gelişmeler ise dikkat çekiyor. Görevden alınan ismin açıklamaları ise yaşanan skandaldaki son bomba oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınan eski ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün "düğmeye bastılar" dedi ve devamını getirdi.

KPSS sınavında soruların önceden sızdırıldığına yönelik iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alınan eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Bizim Yaka Kocaeli gazetesine çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

Eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün apartopar görevden alınması akıllara ilginç sorular getirmişti ki yerine atanan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un İsmailağa Cemaati bağlantısının ortaya çıkması ile kafalar da iyice karışmıştı.

Önce CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı sosyal medya hesabından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre ÖSYM'ye atanan Prof. Dr. Halis Aygün'ün eski tweetlerini ortaya çıkartarak "Tarikatçıya "efendim" diyen bir ÖSYM Başkanı'mız var artık." demişti.

Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın! Kimlikle 33.000 TL ödeme! Kimlikle ödeme alacaklara müjdeli haber geldi! TC kimlik yazın ve hemen ödeme alın!

Sonrasında da Ersoy’un daha önce İslami NATO'yu savunan söylemleri ve İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı'nın Nokta Gençlik Örgütü'nün düzenlediği sohbetlere katılması ve İlim Yayma Cemiyetinin de ziyaret ettiği Erso'un halen, Milli Görüşçü Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Başkanlığını yürütüğü ortaya çıkmıştı ki ESAM, İslam NATO’sunun kurulması, İslami Birleşmiş Milletlerin oluşturulmasını savunan bir düşünce kuruluşu olarak öne çıkıyordu.

Tüm bunların ardından ise eski ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim, üzgünüm” demesi ile gündemde yeni bir başlık açtı.

“Alnım açık, vicdanım rahat” diyerek, 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala kendisine "itibar suikastı" yapıldı diyen Aygün “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” diyerek konuya dikkat çekti.

Tüm bu açıklamalar ve gelişmeler ise "FETÖ gitti İsmailağa geldi" dedirtti.