Son dakika Sağlık Bakanlığı bağlamında sınavsız hastanelere en az ilköğretim mezunu personel alımı yapılıyor. KPSS şartsız olacak. İşte tüm kadrolar

Kamu işçisi alımı için son dakika haberleri Sağlık Bakanlığı tarafından gelmeye devam ediyor. Eksik kadroların tamamlanması için işçi alımı yapılacağı ve gerekli görüşmelerden sonra ilanların açıklanacağı söylendi. Tam net bir sayının olmaması ile beraber 30 bin işçinin alınacağı yönde bilgilerde planlar arasında yer alıyor. Sağlık çalışanları için KPSS’siz alım duyurusu müjde niteliğinde. Sınav şartsız sağlık çalışanı alımları için şartlar da merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı’na dahil olan sağlık kuruluşlarına işçi alınacağı açıklamasının ardından alım süreçleri de başladı. En az lise mezunu olmak kaydıyla personel başvuruları yapılabiliyor.  KPSS şartsız personel alımı sayesinde ortalama 30 bin kişinin iş bulabileceği ifade ediliyor. İşte KPSS şartsız personel alımına dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Vakıfbank düşük faizli 47000 TL nakit verecek! Banka müşterisi olan ve olmayan herkes alabilecek! Vakıfbank düşük faizli 47000 TL nakit verecek! Banka müşterisi olan ve olmayan herkes alabilecek!

30 Bin Personel Alımı Yapılacak

KPSS'siz Sağlık Bakanlığı sınavsız hastanelere en az ilköğretim mezunu personel alımı başvuru şartları! İşte kadrolar...Sağlık personeli alımları için sayının 30 bin civarında olması bekleniyor. Fakat duruma göre bu sayıda artış kararı da alınabileceği bilgiler arasında yer alıyor. Net sayının ve kadroların önümüzdeki günlerde açıklanacağı söylendi. Kamuda çalışmak üzere sağlık personeli, temizlik personeli, hasta bakım personeli, bakım onarım teknik destek personeli ve klinik destek için personel alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden alım açılan personel İŞKUR üzerinden başvuru yapacak. İlk şart ise başvuru formunda yer alan koşulları karşılamak. İkametgah şartı aranması bu maddelerin başında geliyor.

Sağlık Personeli Başvuru Koşulları

İŞKUR üzerinden yapılan başvurularda İŞKUR personel profili oluşturulması gerekiyor. İş ilanları bölümünden gerekli başvuru koşullarına uyan kişiler başvurularını gerçekleştirebilecek.

Sağlık personeli alımı için genel şartlar aşağıdaki gibidir;

●       Kadroların gerektirdiği mezuniyet ve yetkinliklere sahip olmak

●       18 yaşını doldurmuş olmak

●       T.C. vatandaşı olmak

●       Hastanede çalışmak için bir sağlık sorunu olmamak

Başvurular yalnızca internet ortamından sağlanabiliyor. Her kadro için ayrı şartlar aranırken genel özellikler arasında en az lise mezunu olmak gerekiyor. Bazı kadrolar için deneyim ve yaş şartı da aranıyor. Gerekli olan bir başka şart ise güvenlik soruşturmasının olumlu olmasıdır.