Kredi Bekleyenlere Müjdeli Haber Geldi! Ziraat Bankası Faizleri Yarıya Düşürdü

Ziraatten flaş faiz kararı! Ziraat Bankası faizleri yarıya düşürdü! Kredi çekeceklere Ziraat Bankası'ndan müjde geldi.

Ekonomi 01.08.2021 - 22:11 01.08.2021 - 22:13 Berkay Keskin

Ziraat Bankası, ülkemizin en büyük bankalarından biri olarak vatandaşlara destek sağlamaya ve kredi kampanyalarını duyurmaya devam ediyor. Gerek kredi alanında gerek banka sektöründeki diğer alanlarda cazip kredi fırsatlarıyla vatandaşın yanında oluyor. Pek çok krediyi, piyasa koşullarının oldukça altında veren kamu bankaları yeni bazı kampanyalara hazırlanıyor. Detaylar haberimizde sizlerle...

Piyasada bulunan nakit sıkıntısını çözmeye çalışan kamu bankaları cazip kampanyalarla vatandaşların yüksek düzeydeki faiz ödemelerinin önüne geçmeye çalışıyor. Kredi maliyetlerinde hesaplamalar yaparak en cazip krediyi vatandaşa sunmaya çalışan kamu bankalar, imkanları dahilinde vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çaba sarfediyor. Gerçekleştirilen çalışmaların son zamanlarda hız kazandığını da söylememizde fayda var. Gerek kredi alanında gerek kredi kartı ile ilgili işlemlerde olsun pek çok fırsatı müşterilere sunarak, pandem sürecinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. 

Kredi Faizleri Azalıyor

Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanan müşterilerin son zamanlarda dikkatlerini çeken bir gerçek bulunuyor. Diğer bankalarla bir kıyas yapan müşteriler Ziraat Bankası'nın kredi faiz oranarının son derece düşük olduğunu gözlemliyor. Kredi faizlerinin son derece yüksek olmasından dolayı Ziraat Bankası, kar marjını iyice indirerek, faizleri önemli bir düzeyde geriye çekti.

Böylelikle müşteriler, daha cazip şartlarda kamu bankalarından kredi çekmeye başlıyor. Gerçekleştirilen pek çok kampanya ile beraber Ziraat Bankası müşterileri de bir takım hamleler bekliyordu. Ancak son zamanlarda yetersiz olduğu da gözler önündeydi. Sonunda banka müşterilerini sevindirecek müjde geldi. Halk Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankaları olarak bilinen bankaların bu kampanyaya dahil olması öngörülüyor. Böylelikle pandemi sürecinin başlangıcında gerçekleşen sıfır faizli 5 bin TL ve 10 bin TL gibi ödemelerde olduğu gibi şuanda da cazip kampanyaların olması bekleniyor.

Kampanyadan Kimler Faydalanabilir?

Müşterilerden kampanyadan faydalanmaları için bazı koşullar talep ediliyor. Bu koşullar;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
- 18 yaşını geçmiş olmak

Bu koşullar her bankanın aradığı kriterlerdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın beraberinde, 18 yaşından büyük olan herkes bu krediler için başvuruda bulunabilecek. Bunlar dışında vatandaşların, sigortalı olma koşulu da bazı durumlarda talep edilebiliyor. Vatandaşlar bir işte sabit bir şekilde çalıştığını ispat edebilecek ve bununla beraber aldığı krediyi ödeyebileceğini kanıtlayan vatandaşların kredi kullanma hakkı var. Kredi puanında herhangi bir sıkıntı bulunmayan müşteriler, krediye başvuru yaparak sonucun gelmesini bekleyecek. 

Bankadan gerçekleştirilen başvuru, yaklaşık on beş dakika içerisinde değerlendirilecek ve sonuçlanacak. İnternet şubesi üzerinden yapılan başvurular ise, 5 dakika içerisinde değerendirilerek sonuçlanmaktadır. Bu imkanları olmayan müşteriler ise telefon bankacılığını kullanarak direk olarak bankanın müşteri hizmetleri ile bizzat görüşebilirler. Son zamanlarda müşteri lehine açıklanan ciddi fırsatlar arasında bulunan bu fırsatı vatandaşlar hızlı bir şekilde değerlendirmek istiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@