Kredi Çekmeyi Düşünen Vatandaşların Dikkatine! Ziraat Bankası Faiz Oranlarını Güncelledi

Birçok vatandaşımız kredi çekerken kamu bankalarını tercih ediyor. Kamu bankalarından en bilindik olanı Ziraat Bank ise faiz oranlarını güncellediğini duyurdu.

Ekonomi 12.06.2021 - 13:22 12.06.2021 - 13:26 Berkay Keskin

İşte Ziraat Bankası’ndan ya da kamu bankalarından birinden kredi çekmeyi düşünen vatandaşlarımız güncel faiz oranları haberimizde.

Pandemi nedeniyle vatandaşlarımız konut, ihtiyaç ve taşıt başta olmak üzere bankalara olan kredi talepleri hızlıca arttı. Vatandaşlar artık finansman desteği için ilk önce bankaları tercih ediyor. Bankaların faiz oranları ise bir süredir oldukça yüksek. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın sıkılaştırma politikası devam ettikçe de faiz oranların yükselmeye devam ediyor. Finansman desteği için bankalara başvuran vatandaşlar da ne yapacaklarını bilemiyor. Daha düşük faiz oranları için kampanyanlar ve fırsatları takip ediyorlar. Ya da hem vatandaşlar daha düşük faiz oranı sundukları ve güvenilir oldukları için kamu bankalarına yöneliyorlar. Kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası da vatandaşlarımız için faiz oranlarını güncellediğini açıkladı. Banka hem taşıt ve konut hem de ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yeniliğe gitti. İşte bankanın güncel faiz oranları haberimizde.

ZİRAAT BANKASI GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 

Kira fiyatları artıkça vatandaşlarımız krediyle de olsa konut almayı daha çok tercih eder oldu. Fakat sadece kira fiyatları yükselmiyor aynı zamanda konut fiyatları da yükseliyor. Enflasyon ve dolar kurundaki artışın yanı sıra inşaat maliyetlerinin de artmasıyla birlikte konutların fiyatları da hızlı şekilde artmaya devam ediyor. Bu nedenle vatandaşlarımız finansman desteğine eksisinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Uygun faiz oranlarından birini sunan banka ise Ziraat Bankası. Kamu bankası vatandaşlarımıza konut kredisi 120 ay vade oranının yanı sıra esnek ödeme imkanları da veriyor. Aynı zamanda banka emekli, çalışanlar ve maaş müşterileri için uygun faiz oranları sunuyor.

Eğer çalışansanız bankanın size vereceği aylık faiz oranı %1,37. Banka aynı zamanda maaşını kendi bünyesinden alan emekli vatandaşlara ve maaş müşterisi olan vatandaşlarına da aylık %1,37 oranında konut kredisi faiz oranı sunuyor. Eğer banka müşterisi değil ve bahsettiğimiz gruplardan hiçbirine girmiyorsanız o zaman finansman desteği karşısında aylık bankanın size sunacağı faiz oranı %1,39 olacak. 

ZİRAAT BANKASI GÜNCEL İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Salgın döneminde vatandaşlarımızın nakit ihtiyaçları oldukça arttı. Artan giderlerini karşılayamayan vatandaşlar da çareyi yine finansman desteklerinde buldu. Ziraat bankası ise yine piyasadaki en düşük tüketici kredisini sunan bankalarından biri. Müşterilerine banka %1,51 faiz oranından kredi vermekte. Eğer çalışan ya da maaşını bankadan alan bir emekliyseniz de yine yararlanacağınız faiz oranı aylık %1,51 olacak. Fakat bu grubun dışındakiler içinse bankanın sunduğu aylık ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,58. 

Ayrıca Ziraat Bankası bir kampanyasına da devam ediyor. Ev eşyası, alışveriş, tatil gibi nedenlerden alacağınız kredileriniz için banka size özel faiz oranları sunuyor. Aylık %1,54 faiz oranından tüketici ürün kredisi alabilir ve bankanın anlaşmalı olduğu işletmelerden çok daha uygun fiyatlarla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

ZİRAAT BANKASI GÜNCEL TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlarımız tekrardan araç alımına yöneldi. Kamu bankası da taşıt kredisi faiz oranlarını buna göre düzenledi. Banka taşıt kredisi kampanyası dahilinde müşterilere ise iki farklı seçenek sunuyor. 

Kaskolu taşıt kredilerinde banka tarafından sunulan aylık faiz oranı %1,54. Kaskosuz taşıt kredilerinde ise vatandaşlar aylık %1,56 faiz oranlarından yararlanıyorlar. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@