Kredi kartı borcu olan vatandaşlara güzel haber geldi. Kredi kartı borcunu 6 ay ötemele fırsatı.

6 Şubat 2023 günü gerçekleşen Kahramanmaraş depreminin ardından binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken binlerce vatandaşımız yaralı olarak hastanelerde tedavi altına alındı. Merkez üstü Kahramanmaraş olmak üzere toplamda 10 ilde yıkıcı etki bırakan depremde binlerce bina yıkılırken çok sayıda bina ve yapıda hasar gördü.

Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin sonrasına bankalardan resmi bir açıklama yapılarak depremden etkilenen kişilerin kredi borçlarının 6 ay ertelendiği yönünde bir açıklama yapıldı. Türkiye, 6 Şubat 2023 sabahına Kahramanmaraş merkezli şiddetli bir depremle güne uyandı. Deprem 10 ilde büyük bir yıkıma sebep olurken aynı zamanda binlerce vatandaşımızın yaralanmasına ve binlerce vatandaşımızın hayatının kaybetmesine sebep oldu. Depremin acı bilançosu gün içerisinde belli aralıklarla açıklanırken bilanço her geçen saat ne yazık ki artıyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olmak üzere toplamda 10 ili etkileyen toplamda 13 milyon insanı etkileyen deprem sonrasında Türkiye’nin pek çok bölgesine kurtarma ekipleri, yardım tırları ve bölge de fayda sağlayacak araç gereç gönderimi yapıldı. Maddi ve manevi büyük oranda zarar gören depremzedeler için kuruluşlar gerek maddi gerek manevi olarak koşulları iyileştirebilecek yeni kararlar alıyor. İşte o kararlardan biri de Türkiye Bankalar Birliği’nden geldi. Peki, Türkiye Bankalar Birliği depremzedeler için hangi kararı aldı? İşte merak edilen o sorunun cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizde yer alıyor. İşte merak edilen o detaylar.

BANKA BORÇLARINA 6 AY ERTELEME

Türkiye Bankalar Birliği, deprem bölgesinde bulunup depremden etkilenerek ödeme güçlüğü çekebilecek olan müşterilerinin talep etmesi durumuna vadesi gelen borçlarının 6 ay ileriye ötelenmesi yönünde tavsiye kararı aldı.

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. Birlik tarafından yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş  merkezli pek çok ilimizde can kaybına ve hasara sebep olan deprem felaketi nedeni ile vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına  ise başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dilediklerini Milletimize ve ülkemize geçmiş olsun dileklerini ileten birlik yaptıkları açıklamasının sonrasında ise Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu 6 Şubat 2023 tarihli gerçekleşen toplantısında, yaşanan deprem felaketi sebebi ile, deprem bölgelerinde yaşanan sorunların hafifletilmesine katkıda bulunulması açısından, bankacılık hizmetlerinin kesintisiz olarak sürdürülmesi ve ihtiyaç duyulacak desteğin sağlanması amacı ile yapılabilecekler görüşülmüştür.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Gerçekleştirilen görüşmede, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile eşgüdüm durumunda, bankalar tarafından alınan önlemler ve yapılan çalışmalar değerlendirilip, tavsiye niteliğinde aşağıda yazılı olan açıklama karar olarak alınmıştır. İşte merak edilen o karar

6 Şubat 2023 günü gerçekleşen Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremin bölge ekonomisinde yol açtığı olumsuz etkilere maruz kalan, ödeme gücü olumsuz etkilenen banka müşterilerinin, talep etmeleri durumunda bankalara olan vadesi gelmiş ya da 6 ay içinde vadesi gelecek olan borçlarının vadesinin bugünden itibaren olmak üzere 6 ay sonraya kadar ötelenmesine, karar verildiğini açıkladı.