Kredi kartı borcu olanlar dikkat! TC kimlik no ile yapılıyor, milyonlarca kişi bekliyordu, nihayet başladı

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! TC kimlik no ile yapılıyor, milyonlarca kişi bekliyordu, nihayet başladı. Borç yapılandırma işlemleriyle ilgili detaylar haberimizde…

Ekonomi 24.08.2021 - 15:17 24.08.2021 - 15:17 Volkan Arık

Kredi kartı borcu olanlar dikkat! TC kimlik no ile yapılıyor, milyonlarca kişi bekliyordu, nihayet başladı. Kredi kartı borcu olan vatandaşlara Akbank’tan güzel haber geldi. Borç erteleme kampanyası başlatan Akbank, kredi ve kredi kartı borcu olanlar için TC kimlik numarası ile erteleme ve yapılandırma fırsatı veriyor. Borçlarınız artık 2-3 yıl ödenmediğinde varlık idare şirketlerine devredilmeyecek. Kendi istediğiniz gibi yapılandırma ve ödeme imkanı bulacaksınız. İşte başvuru şartları ve ödeme detayları…

Kredi ve kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar önce icra takibine düşüyor, ardından da bankalar tarafından kara listeye alındıkları için bir daha kredi çekme imkanı bulamıyor. Bu durumda olan vatandaşlar için Akbank’tan güzel haber geldi. Özellikle pandemi sürecinde kredi kartı ve kredi borcunu ödeyemediği için kara listeye düşmekten korkanlar için TC kimlik no ile erteleme şansı getirildi. Kredi kartı borcu olanlar alışveriş faizi ödemeleri şartıyla borçlarını Ekim 2021’e kadar erteleme şansı buluyor.

kredi-karti-borcu-olanlar-dikkat-tc-kimlik-no-ile-yapiliyor-milyonlarca-kisi-bekliyordu-nihayet-

KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇ ERTELEMESİ NASIL YAPILIR?

Akbank kredi ve kredi kartı borç ertelemesi nasıl yapılır sorusunun yanıtı da vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Akbank borç erteleme için mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden kredi bölümüne ulaşarak kredi hesaplarım bölümüne girin. Ardından ertelemek istediğiniz krediyi seçtikten sonra detaylara tıklayın. Daha sonra da erteleme butonuna tıklayarak karşınıza çıkan seçeneklerden birini seçerek erteleme işlemini tamamlayın. Aynı şekilde kredi kartı borcu erteleme işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

kredi-karti-borcu-olanlar-dikkat-tc-kimlik-no-ile-yapiliyor-milyonlarca-kisi-bekliyordu-nihayet-2

ÖDENMEYEN BORÇLAR TAKİBE DÜŞÜYOR

Özellikle pandemi döneminde bankalar milyarlarca lira kredi borcunu tahsil edemedi. Tahsil edilemeyen yani ödemeyen kredi borçları ise bankalar tarafından varlık yönetim şirketlerine devredildi. Bu şirketler de borçların kapatılabilmesi için faiz indirimi de dahil olmak üzere vatandaşlara bir çok kolaylık sağlıyor. Uygun ödeme planları ile ödeme yapabilmek için mutlaka şirketlerin iletişim numaralarını aramak ve detayları öğrenmek gerekiyor. Maddi durumunuza gör dizayn edilen ödeme seçeneklerinden yararlanarak hem borçlarınızı daha kolay geri ödeme imkanı bulabilir, hem de borç yükünden tamamen kurtulabilirsiniz.

KREDİ NOTU YÜKSELTMEK İÇİN BORCUNUZU TEMİZLEYİN

Kredi ve kredi kartı borcunu temizlemek kredi notu yükseltmek için ilk adım oluyor. Yani borçlarınızı ödemeniz halinde hem bu yükten kurtulmak hem de yeniden kredi çekmenin önünü açmak mümkün oluyor. Böylece bankalardan yeni kredi ve kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

kredi-karti-borcu-olanlar-dikkat-tc-kimlik-no-ile-yapiliyor-milyonlarca-kisi-bekliyordu-nihayet-3

KREDİ BORCUNU ÖDEYEN KARA LİSTEDEN ÇIKAR MI?

Biliyorsunuz ki bankalara borç ödemesini düzenli yapmayanlar kısa süre içinde tüm bankalar tarafından kara listeye alınıyor ve herhangi bir bankadan tekrar kredi kullanmak ya da kredi kartı almak mümkün olmuyor. Kredi ve kredi kartı borcunuzu ödemeniz halinde ise bankalar sizi kara listeden çıkarıyor ve yeniden finansal özgürlüğünüze kavuşmanız mümkün oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@