Geçtiğimiz yıl büyük yaklaşık 3 gün sistem çöküşü yaşayan Akbank bu defa da müşterilerine kredi kartı şoku yaşattı... Çift Çekim Sadece Akbank'ta mı?! Akbank'ta Neler Oldu? Bankalarda Kredi Kartlarında Neler Oluyor? soruları da başladı.

Türkiye'nin en büyük bankalarından olan ancak teknoloji ve dijitalleşmede iki büyük felaket yaşayan Akbank’ın bu defa da kredi kartı müşterileri mağdur oldu.

 Geçen yıl yaşadığı sistem çöküşü nedeniyle yaklaşık 3 gün işlem kapatab bankanın bu kez kredi kartında büyük sorun yaşanıyor.

Milyonlarca vatandaşın kullandığı kredi kartında büyük bir sistem hatası yaşanırken, kredi kartlarının limitleri alışverişin çift görünmesi nedeniyle doldu ve vatandaşlar kartlarını kullanamadı.

Kredi kartı ne zaman, kaç günde gelir? Kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır? - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Benzin alırken limit yetersizliği nedeniyle ruhsat bırakmak zorunda kalan banka müşterileri isyan ederken kredi kartlarında bu sabahtan itibaren yapılan tüm alışverişlerin çift görünmeye başladığı ortaya çıktı.

Harcamanın iki defa alındığını düşünen banka müşterileri bankanın çağrı merkezini arayarak durumu bildirirken meydana gelen sorun kısa sürede Twitter da da TT oldu.

Bu arada gelen tepkiler üzerine sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Akbank, sorunun kısa süre içerisinde giderileceğini belirtti ancak yaşanan bu aksaklık ve panik tüm banka müşterilerini tedirgin etti.