Milyonlarca kart sahibi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) kararı ile üzülecek! BDDK'nın bugün açıkladığı yeni karar ile birlikte kredi kartı ile alışveriş yapanlar artık daha az taksit hakkına sahip olacaklar. Peki Kredi kartlarında taksitlendirme neden düşürüldü? Kredi kartı taksit sayısı en fazla ne kadar oldu? Tüm detaylarıyla haberimizde sizler için hazırladık.

BDDK'dan Kredi Kartı Taksitlerine Yeni Düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarıyla ilgili önemli bir karara imza attı. Yeni düzenleme çerçevesinde kredi kartı taksit sayıları değiştirildi. Yeni düzenlemeye göre, basılı ve külçe olmaksızın yapılacak kuyumcu harcamalarında taksit sayısı 6'dan 3'e düşürüldü. Ayrıca, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartına taksit imkanı da 12 aydan 9 aya düşürüldü. Fiyatı 3 bin 500 ile 5 bin TL arası olan televizyonlarda taksit sayısı 9 ay, 5 bin TL ve üstüne ise 4 ay olarak belirlendi.

Otomobil Alım-Satımında Kredi Katı Taksit Vadesi

Taşıt kredilerinde vade düşürüldü! BDDK kararları çerçevesinde bundan böyle taşıt kredilerinde vadeler daha düşük olacak. BDDK'nın bugün açıkladığı kararlara göre taşıt kredilerinde;

- 120 bin TL ila 300 bin TL arasındaki otomobil alım satımlarında kredi vadesi 48 aydan 36 aya düşürüldü.

- 300 bin TL ila 750 bin TL arasındaki otomobil alım satımlarında kredi vadesi 36 aydan 24 aya düşürüldü.

- 750 bin TL – 1,5 milyon TL arasındaki otomobil alım satımlarında vade sınırı 24 aydan 12 aya çekildi.