Konut kredisi kullanmak isteyenlere yeni bir haber var. Bankalar üzerinden işlem yapacak olan kişilere, uygun faizlerle krediler verilecek. Üstelik kredi notu düşük olsa bile bu bankalardan onay verilecek. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılanlar gibi konut kredisi de alabileceksiniz. Bankalar bu konu ile ilgili bilgileri yayınladı. İşte detaylar...

Düşük kredi notu olan kişiler bankalardan kredi alabilmek için epeyce efor sarf etmektedirler. Çünkü bankalar kredi vereceği kişilerin daha önceki banka çalışmalarına bakarak onay vermektedir. Sizde eğer bir bankadan kredi alacaksanız bankaya TC kimlik numaranızı vereceksiniz. Bu TC kimlik numaranız ile tüm banka sorgulamanız yapılacaktır. Eğer kredi notunuz uygunsa banka size kredi onayı verecektir. Bankalar ihtiyaç kredisi dahil, tüm kredilerde 1100 ve üzerinde kredi skoru olan kişilere yardımcı olmaktadırlar. Düşük kredi notu olan kişilerde bu sebeple bankalardan kolayca onay alamamaktadırlar.

Ziraat Bankası Uygun Faizlerle 180 Ay Vadeli Konut Kredisi Verecek

Ziraat Bankası uygun faiz oranları ile 180 ay vadeye kadar konut kredisi vermektedir. Eğer kredi skorunuzun düşük olduğu için bu krediyi alamıyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kullanabilirsiniz. Banka en az 6 aylık sigortası olan veya emekli olan kişilere kredi vermektedir. Eğer sigortanız da sorun yoksa bu bankadan konut kredisi alabilirsiniz. Konut kredisi alacağınız zaman banka alacağınız evin ekspertiz değerine göre kredi verecektir. Kredi almak için bankanın verdiği ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi kullanacak geriye kalan yüzde 10’luk kısmı bankaya peşinat olarak vereceksiniz. Kredi başvurusu sonrasında onay alırsanız en kısa zamanda tapu işlemleri yapılacaktır.

Akbank 120 Ay Vadeli Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Akbank 120 ay vadeli olarak konut kredisi başvurusu sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Banka kredi notu düşük olan ve sigortası olan müşterilere uygun faizlerle kredi imkanı tanımaktadır. Alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Banka kredi başvurusu yaptığınızda krediniz şube onayında onaylanırsa hemen işlemler başlatılacaktır. Kredi kullanacak olan kişiler eğer evli ise evli oldukları için eş rızası belgesi bankaya vermeleri gerekmektedir. Eğer eşiniz bu konut kredisinin alınmasını istemiyorsa kredi kullanamazsınız.

konut-kredisi123123

Şekerbank Konut Kredisi Başvurusu

Özellikle 240 ay vadeli konut kredisi almak isteyenler Şekerbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Şekerbank üzerinden alacağınız konut kredisinde banka hemen işlemlere başlayacaktır. Kredi alacağınız evin ekspertiz değerine göre limit oluşturulacaktır. Kredi notu düşük olan kişiler ve aynı zamanda emekli olan kişiler bu bankadan maaş almaları durumunda onay alabileceklerdir. Bankanın en uygun faiz oranları 120 ay vadeli konut kredisi için geçerlidir. Güncel faiz oranlarını ve başvuru aşamalarını en yakın banka şubesine giderek öğrenebilirsiniz.