Kredi notundan şikayetçi olanlar için kredi puanı nasıl yükseltilir sorusunu yanıtladık. Belirli işlemleri düzenli olarak yaparak en kısa sürede kredi notunuzu artırabiliyorsunuz. Bunun için adımları tek tek sıraladık. Öte yandan uzman isimlerin de kredi notu artırmaya dair tavsiyeleri bulunuyor.

Bankaların ısrarla üstünde durduğu ve ona göre kredi verdiği kredi limitini artırdığı kredi notu, ciddi anlamda değer kazanmakta. Kredi notu düşük olanlar doğru düzgün kredi çekemiyor. Bunun için bankaya öncelikli olarak iyi bir izlenim vermek şart. Uzmanlar bunu çok daha doğru şekilde açıklıyor.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Birçok birey, düşük kredi notu nedeniyle bankalardan kredi ya da kredi kartı taleplerinde zorluk yaşamaktadır. Kredi notu 0-699 puan aralığında olanlar yüksek riskli, 700-1099 arası orta riskli, 1100-1499 arası düşük riskli, 1500-1699 puanlılar iyi ve 1700-1900 puanlılar ise mükemmel kategoriye girerler. Orta ve düşük riskli kategorideki bireyler için kredi verip vermemek bankaların inisiyatifindedir. Uludağ Üniversitesi'nden Doç. Dr. Filiz Eryılmaz, kredi notunu arttırma yolları hakkında bazı önerilerde bulundu.

son-dakika-bankamatik-karti-olanlara-3-banka-tarafindan-15-bin-tl-yatirilacak1-3

Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması Asgari Ücret ve Memur Zammında Beklenmeyen Gelişmeler! İşte Yeni Yılın Sıcak Tartışması

Bir Ayda Kredi Notu Yükseltme Garantili!

Doç. Dr. Eryılmaz, kredi notunun bir ay içerisinde nasıl iyileştirilebileceğini şöyle sıralıyor: "Kredili ürünlerin, yani kredi veya kredi kartı borçlarının zamanında ödenmemesi, notun düşmesine neden olmaktadır. Acil kredi ihtiyacı olan kişiler, kredi kartı borçlarını son ödeme tarihinden önce ödeyerek ve bu ödemeyi sürekli hale getirerek notlarını iyileştirebilirler. Eğer bir bankadan maaş alınıyorsa, düşük limitli bir kredi kartı alarak bu kartın borcunu maaşa bağlamak, otomatik ödemelerle düzenli bir ödeme alışkanlığı geliştirmeye yardımcı olabilir. Ödemelerinizi ayın 20'si ile 30'u arasında, tercihen ay başında tamamıyla gerçekleştirmek, notunuzu olumlu etkileyebilir. Borçlarınızı periyodik olarak kontrol edip, düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzda ciddi bir artış gözlemleyebilirsiniz."