Kredi Uzmanı Duyurdu! Sadece Bu Bankalardan Faizsiz Konut Kredisi Alınıyor, Üstelik Sıfır Faizli 120 Ay Vadeli kredi alabileceksiniz. Faizsiz konut kredisi alacaklara öneriler ve bankalar son dakika olarak yayınlandı. Eğer faizsiz işlem yapacaksanız, kredi uzmanının yayınladığı bu haberleri takip edebilirsiniz. İşte detaylar...

Konut kredileri bir ev sahibi olacak müşterilerin bankalardan aldıkları destek kredileridir. Bir ev sahibi olma hayali olan ve nakit sıkıntısı yaşayan tüketiciler bankalardan kredi başvurusu yaparak konut alabilmektedirler. Her bankanın kendine özel hazırladığı konut kredisi kampanyaları vardır. Bu kampanyalarda bankalar faiz uygulamaktadırlar. Sizlerde eğer faiz uygulamadan kredi almak istiyorsanız ülkemizdeki katılım bankalarından işlem yapabilmektesiniz. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler faizsiz konut kredisi alacakları zaman bu bankalardan helal kredi olarak işlem yaparlar. Helal kredi, islami şartlara göre kredi veren bankalar olarak geçmektedir. Sizde bu bankalardan hemen faizsiz konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Ziraat Katılım Bankası

Ülkemizin kamu katılım bankası olarak hizmet veren kurumu olan Ziraat Katılım Bankası, faizsiz konut kredilerinde müşterilerin en çok gittikleri bankalardan birisidir. Bu bankadan konut finansman kredisi alarak 180 ay vadeye kadar ödeme tablosu oluşturarak kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası, kredi alacak olan müşterilere faiz uygulamaz. Sadece bu banka alacağınız evi kendisi alır ve siz bu evi bankadan satın alacağınız için kar payı uygularlar. Kar payı oranları da sizin alacağınız krediye eklenecektir.

Konut kredisi başvurusu yapmak için size en yakın Ziraat Katılım Bankasına giderek işlem yapabilirsiniz. Ziraat Katılım Bankası üzerinden kimlik, gelir belgesi ve alacağınız evin tapu fotokopisini götürdükten sonra, alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi kullanabileceksiniz.

Albaraka Türk Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi

Albaraka Türk Katılım bankası üzerinden de faizsiz konut kredisi başvurusu yapılmaktadır. Banka kredi başvurusu yapacak olan müşterilere uygun kar payı oranları ile faizsiz kredi vermektedir. Albaraka Türk şubelerine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi kullandıracaktır. Başvuru yapacak olan müşterinin kredi notu 1100 ve üzerinde olması, sigorta durumunun da 6 ay ve üzerinde olması durumunda kredi onayı verilecektir. Başvurular sadece banka şubelerinden kişilerin kendilerinin gitmesi durumunda yapılacaktır.

n1-1

Emlak Katılım Bankası Faizsiz Konut Kredisi

Kamu katılım bankalarından birisi de Emlak Katılım Bankası’dır. Emlak katılım bankası faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Konut kredilerinde alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi verilmektedir. Emlak katılım bankası şubelerine giderek bu krediler için başvuru şartlarını öğrenebilir ve kredi başvurunuzu yine banka şubelerinden yapabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda faizsiz konut kredisi veren bankalar ve başvuru aşamaları hakkında bilgiler verdik. Verdiğimiz bu bankalar haricinde Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası üzerinden de kredi kullanabileceksiniz. Bu bankalar katılım bankaları olup, faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.