Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Müjde! Bankalar 100 bin TL Borç Kapatma Kredisi Verecek...

Son dakika yeni bir kredi kampanyası gündeme geldi. 100.000 TL'ye kadar bankalardan kredi alınabilecek. İşte detaylar...

Ekonomi 24.08.2021 - 18:23 24.08.2021 - 18:24 Vural Pars

2021 yılında kredi ve kredi kartı borcu olan kişilere bankalardan müjde geldi. Bu müjdeye göre kişiye Borcu kapatılması için 100.000 TL Borç Kapatma Kredisi verilecek. Kişi bu kredi ile borcunu ödeyip belli bir süre sonra Borç Kapatma kredisini ödeyebilecek. Bu krediyi alarak ödenmemiş senetlerinin bile bu kredi yardımı ile ödeme yapabilirsiniz.

Tüm borçlarınızı tek bir noktada toplayıp bu kredi yardımı ile ödeme yapabilirsiniz. Bu krediyi veren ilk banklar ise Halkbank ve Ziraat Bankası olmaktadır. 36 ay vade ve düşük faizli şekilde sizlere 100.000 TL kredi imkanı sağlıyor. Bu verilen kredi ile kişi borcunu ödeyip rahata kavuşabilir. Bu iki kuruma dahil olarak 6 banka daha ülkemizde Borç Kapatma Kredisi vermektedir. Ancak bu kredi türü kampanya kapsamında olup tüm bankalarda en fazla 36 ay vade verilebilir.

Hayatımıza 2 yıldır giren pandemi süreci ile birçok kişinin yüklü miktarda borcu oluştu. Bu noktada bankalar bu kampanya ile borç transferi yapmaktadır. Yani kişi tek bir noktada borçları toplayıp ayrı şekilde değil tek şekilde krediyi öder. Ülkemizdeki borç nedenlerinin çoğu zamanı geçmiş kredi ve kredi kartlarından oluşuyor.

Ödeme süresi geçen bu borçlar genelde birçok farklı bankada bulunduğu için kişinin borç edeme durumu katlanıyor. Bu iki banka dışında bu kredi imkanını  şuan için sunan 6 banka daha bulunur. Bu bankalar Akbank A.Ş., QNB Finansbank, Şekerbank, Vakıfbank, Denizbank ve TEB bankası olarak belirlendi. Bu  bankalar borç ödeme kredisi için başvuru yapıp gerekli belgeler ile başvuru yapıp krediden yarar alabilirsiniz.

kredi-ve-kredi-karti-borcu-olanlara-mujde-bankalar-100-bin-tl-borc-kapatma-kredisi-verecek1

Borç Ödeme Kredisi Nasıl Alınır?

Bu krediden yarar almak için en büyük şart diğer bir bankada bulunan kredi ve kredi jartiyer borcunu ödeyemiyor olmanız gerekir. Kişinin en az 3 en fazla 36 ay vadeli şekilde krediyi kabul etmesi gerekir. Başvuru yapacak kişinin kredi notuna göre faiz oranı belirlenecektir. Borç Kapatma Kredisi için alacağınız kredinin bankasının müşterisi olmanız gerekir. Kişinin gelir belgesi ile borç kapatma kredisi alacağı bankaya gitmesi gerekir.

Bununla birlikte kişiye verilen borç kapatma kredisinin miktarı ile borcunuzun denk yada birbirine yakın olması gerekir. Eğer kredi kartı borcunuz var ise borç Kapatma kredisini aldıktan sonra kartınız kapatılabilir. Bu şartların hepsi ve daha fazlası sözleşmede yer alacaktır. Sözleşmeyi çok dikkatli şekilde okuyup imzalamanız önerilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@