Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

24 Ekim 2020 Cumartesi 15:46:33

Son Güncelleme: 24/10/2020 15:46:23

Bankalara borcu olan tüm vatandaşlara güzel haber! Bu bankalara olan borçların tamamını devlet karşılayacak

Günümüzde hemen hemen tüm vatandaşımız finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla destek kredi paketlerinden ve ihtiyaç kredi paketlerinden yararlanmaktadır. Banka borcu olan vatandaşlarımız için Devlet tarafından müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bazı kanunlarda değişiklik yapılması durumunda geçtiğimiz günler içerisinde Plan ve Bütçe komisyonuna iletilerek gündemimizde ki yerini aldı.

Günümüzde hemen hemen tüm vatandaşımız finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla destek kredi paketlerinden ve ihtiyaç kredi paketlerinden yararlanmaktadır. Banka borcu olan vatandaşlarımız için Devlet tarafından müjdeli haber geldi. Vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bazı kanunlarda değişiklik yapılması durumunda geçtiğimiz günler içerisinde Plan ve Bütçe komisyonuna iletilerek gündemimizde ki yerini aldı. CHP Grup Başkan Vekilleri Özgür Özel, Engin Altay, Engin Özkoç ile Bülent Kuşçuoğlu ve Veli Ağababa’nın imzasını ile birlikte teklifin içeriğinde neler olduğuna dair ayrıntıları haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte ayrıntılar…

CHP Grup Başkan Vekilleri Özgür Özel, Engin Altay, Engin Özkoç ile Bülent Kuşçuoğlu ve Veli Ağababa’nın imzası doğrultusunda bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında meclise kanun teklifi sunuldu. Sunulan teklif doğrultusunda geçtiğimiz günler içerisinde plan ve Bütçe komisyonuna iletilmesi ile dikkatleri üzerine çekti. Bankada borcu bulunan ve bu zorlu süreç içerisinde ödeme sıkıntısı çeken vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için yeni kanun değişiklikleri meydana gelecek. Böylelikle vatandaşlarımızın mağdur olması engellenecek ve dertlerine derman olunacaktır. Bu doğrultuda teklifteki talepleri sizler ile paylaşmak isteriz.

TEKLİF İÇERİSİNDE BULUNAN TALEPLER!

1. Borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların yeni kredi çekmek için konulan önlemlerin kaldırılması

2. MTV ikinci taksitlerinin alınmaması

3. Esnaf ve sanatkârların bankalardan 6 aylık kiraları tutarında 24 aya kadar vadeli kredi çekme imkânı sağlanması ve bu kredinin faiz giderlerinin devlet tarafından ödenmesi.

CHP Grup Başkan Vekilleri Özgür Özel, Engin Altay, Engin Özkoç ile Bülent Kuşçuoğlu ve Veli Ağababa’nın imzasını taşıyan söz konusu kanun teklifi ile ilgili belirlenen özeti şu şekildedir:

“Teklif ile; borçlarını ödemekte güçlük çeken gerçek ve tüzel kişilerin, Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi nezdinde tutulan kayıtlar engel olmaksızın yeni kredi çekebilmeleri; ertelenmiş bulunan Hazine taşınmazlarına ilişkin olarak sözleşmeye istinaden ödenmesi gereken bedeller ile ecrimisil bedellerinin 01/04/2020 tarihinden itibaren altı aylık döneme ilişkin olarak tahsil edilmemesi; motorlu taşıtlar vergisinin henüz ödeme zamanı gelmemiş ikinci taksitinin tahsilinden vazgeçilmesi; esnaf ve sanatkarların, bankalardan 6 aylık kira tutarları kadar 24 aya kadar vadeli kredi kullanmaları ve kullanılan bu kredinin faiz giderlerinin devlet tarafından karşılanması; işyeri kira ödemelerindeki stopajın kaldırılması amaçlanmaktadır.”

DEVLET TARAFINDAN BANKA BORÇLARI ÖDENECEK!

Böyle bir zorlu süreç sonrasında teklif TBMM’den geçmesi doğrultusunda pek çok vatandaşımız için mağdur olmalarının engellenmesi sağlanacaktır. Böylelikle meclisten gelen teklif doğrultusunda Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Yapı kredi Bankası, QNB Bankası, Akbank, Denizbank, İNG Bankası, TEB Bankası, İŞ Bankası ve Garanti Bankası gibi pek çok banka üzerinde borcu bulunmasına rağmen ödeyemeyen vatandaşlarımızın kredilerinin faiz giderleri devlet tarafından karşılanması beklenmektedir. Bu durumda pek çok vatandaşımız için müjdeli haberin gelmesi bekleniyor. Böylelikle vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde mağdur olmayacak ve keyifli vakitler geçirme olanağına sahip olabileceklerdir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı