Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

12 Ekim 2020 Pazartesi 12:43:47

Berat Albayrak Sicil Affı Açıklaması! Kredi Notunuz Düşüklere Müjde! Hiç Kredi Kullanamayanlara 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Kredi İmkanı verilecek

Sicil Affı bekleyenlere ve 9 ay boyunca kredi notu ve kredi puanı nedeniyle kredi kullanamayanlara Bakan Berat Albayrak'tan müjdeli haber geldi. Hiç Kredi Kullanmayanlara, Bankaların tarihin en yüksek seviyesinde kar ettiği ay sebebiyle 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Kredi imkanı verilecek. İşte Sicil Affı bekleyenlere müjdeli haber.

Sicil Affı bekleyenlere ve 9 ay boyunca kredi notu ve kredi puanı nedeniyle kredi kullanamayanlara Bakan Berat Albayrak’tan müjdeli haber geldi. Hiç Kredi Kullanmayanlara, Bankaların tarihin en yüksek seviyesinde kar ettiği ay sebebiyle 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Kredi imkanı verilecek. İşte Sicil Affı bekleyenlere müjdeli haber.

Sicil Affı uygulanacak!

Kredi notunun düşük olması sebebiyle bankalar bazı vatandaşlara kredi vermemektedir. Bu sebeple Sicil Affı uzun zamandır gündemdeydi. Bankaların ilk 9 ay tarihin en fazla kar yaptığı ay olarak açıklamasının ardında ertelenen krediler ve ertelenen kredilere uygulanan faizler gösterildi. Hal böyle olunca hiç kredi kullanamayan ve oldukça zor durumdan geçen vatandaşlar için Berat Albayrak talimat verdi. Sicil Affı bir kereye mahsus uygulayalım, ancak tek şart olarak 9 ay boyunca kredi kullanamayan vatandaşlarımız faydalansın taliamtıyla harekete geçildi. 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 bin TL üç kredi faizsize yakın bir şekilde vatandaşlara kullandırılacak. Yine tüm yük kamu bankalarında olacak.

Kredi Sicil Affı Geldi!

Pandemi döneminde oldukça sıkıntı çeken vatandaşlarımız için kredi sicil affı resmen yürürlüğe girdi. Devlet kredi sicil affı yasasını yürürlüğe resmen soktu. Eksi puan yada çok düşük kredi notları sıfırlanarak yeni bir kampanya başlatılıyor. Henüz resmi olarak açıklanmayan bankaları ilan365.net olarak açıklayalım. Kredi Sicil Affı’ndan faydalanan vatandaşlarımız Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan faydalanabilecek.

Tek Şart: 9 ay boyunca kredi kullanamamak

Kredi Sicil Affı çıkmasıyla birlikte vatandaşların cebi biraz olsa rahatlayacak. 3 Ay ve 6 Ay erteleme sistemi kesin olarak isteyecek vatandaşlarımızdan faizsize yakın bu paralar verilecek. Ancak 9 ay içinde herhangi bir kredi yada kredi kartı borcunuz bulunmaması gerekiyor. Bankaların Sicil Affı çıkartması veya eksi puanları silmesinin tek sebebi hiç krediye kredi puanı nedeniyle bulaşamamanız olması. 9 ay boyunca kredi kullanamayan tüm vatandaşlara 3 farklı paket sunulacak.

5 bin, 10 Bin ve 15 Bin TL Kredi alabilirsiniz!

Devlet bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan Sicil Affı kredisiyle 5 Bin TL, 10 Bin TL ve 15 Bin TL Krediye başvurular 14 Eylül pazartesi tarihi itibariyle başlayacak. Bu tarihe kadar daha önce kredi puanı nedeniyle ret yediyseniz tekrardan başvurmamanızı öneririz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı