Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

7 Ocak 2021 Perşembe 22:44:23

Milyonlarca Kişiye Halkbank’tan Cansuyu Kredisi! 2021 Halkbank Kredi Müjdesi Açıklandı

TOBB ve Halkbank işletmelere özel bir finansman anlaşmasına imza attılar. Satıcıya tahsilat garantisi sağlayan bu finansman ile alıcıya ise 18 aya kadar vadeli ödeme planı sağlanıyor. TOBB ile Halkbank’ın yeni cansuyu finansmanından 1,5 milyon işletmenin yararlanabileceği duyuruldu. Halkbank’tan 2021 yılının ilk günlerinde açıklanan yeni kredi destek paketiyle ilgili tüm detaylar haberimizde sizlerle…

2021 Yılının ilk finansman anlaşmalarından bir tanesine yönelik resmi bir açıklama yapıldı. Resmi açıklamada; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” imzaları atıldı. İmza töreninden sonra yeni finansman kampanyasına yönelik özellikler duyuruldu.

Alıcıya 18 Ay Vade, Satıcıya Tahsilat Garantisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bahsi geçen anlaşmadan sonra açıklama yaptı. Bu finansman anlaşmasının alıcı ile satıcı arasında güven içerisinde alışveriş gerçekleştirmenin yolunu açtığını belirtti. Hisarcıklıoğlu finansman özelliklerine yönelik ise finansman ile çek-senet takibi olmadan, tahsilat derdiyle uğraşmaksızın, güven içerisinde malın satılacağını ayrıca da satılan malın bedelini tahsilat riski olmadan, Halkbank garantisi ile, peşin veya taksitli şekilde elde edilebileceğini ifade etti.

Finansmanın kimler tarafından kullanabileceğine konusuna da değinen Rıfat Hisarcıklıoğlu “Meclisimizin bütün üyeleri, Halk Bankası tarafınca ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler kapsamında hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden faydalanabilecek. Tedarik zincirini güven içerisine alacak olan bu sistem KOBİ’lerin kredi faizlerinin düşmesine de olanak sağlayacak. Düşen finansman maliyetleri, KOBİ’lerin yatırım ve üretim için teşvikleyecek.” açıklamasını yaptı.

Finansman Hangi Avantajları Sağlayacak?

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan törenin ardından yaptığı konuşması içerisinde TOBB ile sağlanan avantajları da duyurdu. TOBB üyesi 1.5 milyondan fazla işletmenin yararlanabileceği finansmanın sunduğu özellikler şu şekilde listeleniyor:

1- Satıcı firmalar, peşin, taksitli yada vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin gerçekleşen nakit döngülerine göre 4 ayrı modelde çoklu vadede POS ile satış gerçekleştirme imkanı kazanacak.
2. Para transferi, çek, senet, teminat mektubunun yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın gerçekleşmesinden dolayı operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kaldırılacak.
3. Yalnızca satıcı firma özelinde kullanımı gerçekleştirilebilecek olan özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altında olacak.
4. POS satışlardan oluşan miktarların teminat olarak kabul görmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının beraberinde muhasebe ve kayıt kolaylığı imkanı da sunulacak.

Başvurular Hangi Tarihte Alınmaya Başlayacak?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Halkbank arasında “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” çerçevesinde sağlanacak olan finansman desteği için ilk adım imzaları atıldı. Önümüzdeki günlerde hem Halkbank hem de TOBB tarafınca gerçekleştirilen duyurular ile başvurular alınmaya başlayacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı