Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

8 Ocak 2021 Cuma 22:10:23

TEB, İş Bankası, İNG Bank, Şekerbank’tan 3 Ay Ertelemeli 10, 20 ve 30 Bin TL Kredi Kampanyası

TEB, İş Bankası, İNG Bank, Şekerbank yeni kredi kampanyası! 30 bin TL kredi kadar başvuranlara uygun faiz oranıyla TEB, İş Bankası, İNG Bank, Şekerbank kredi veriyor. TEB, İş Bankası, İNG Bank, Şekerbank 10 bin TL, 20 bin TL ve 30 Bin TL kredi kampanyasıyla rekor kırıyor.

Pandemi dönemi kapsamında hem özel bankalar hem de kamu bankaları ekonomiye destek olmaktadır. Bu kapsamda;

 • Yeni kredi kampanyaları,
 • Kredi taksitlerinin ödenmesinde ertelemeler,
 • Düşük faiz oranları gibi başlıklar ön plana çıkmaktadır.

Her geçen gün banka kredi olanakları genişletilmeye çalışılmaktadır. Sosyal destek kapsamında bazı bankaların mobilya alımına yönelik çalışma başlattıkları da bilinmektedir. Kamu bankalarından sonra özel bankalardan da krediler hakkında müjdeli haberler gelmiştir. Zira ihtiyacı olanlar kredilerini uygun faiz oranlarından temin edebileceklerdir.

Bankalardan Yeni Kredi Kampanyaları!

İç pazarda meydana gelen durgunluk döneminin sona ermesi için;

 • TEB,
 • İş Bankası,
 • İNG Bank,
 • Şekerbank kredi müjdesini resmi hale getirmiştir.

Bankadan kredi çekmek isteyen vatandaşlar yenilenen kredi olanaklarından ihtiyaçlarına göre kullanabileceklerdir. Çünkü kampanya kapsamında 10, 20 ve 30 bin TL çekme şansı sunulmaktadır. Bu da herkesin aynı kredi miktarını çekme zorunluluğunu ortadan kaldırmış durumdadır.

Krediye başvurmak isteyenler açıklanan bankaların herhangi birine başvuru iletimi gerçekleştirebilmektedir. Başvuruların şubelerden yapılması halinde kredi hakkında ek bilgi temini de mümkün hale gelmiş olacaktır. Bilgilendirmelerle birlikte özellikle ödeme olanaklarının daha iyi hale getirilmesi sağlanmaktadır.

10.000 TL Kredide Faiz Oranları Nasıl?

Kredi ile talep edilen para miktarları ödenecek faiz oranının değişmesine neden olmaktadır. Bankaların hizmet politikalarının farklı olması da faiz oranlarının değişim göstermesine yol açmaktadır. Bundan kaynaklı olarak 10.000 TL banka kredisi çekmek isteyenler verecek olduğumuz banka kıyaslarına dikkat etmelidir.

 • QNB Finansbank 10.000 TL’de %1,41 faiz uygulamaktadır,
 • Türkiye İş Bankası 10.000 TL’de %1,5 faiz uygulamaktadır,
 • TEB 10.000 TL’de %1,51 faiz uygulamaktadır,
 • Şekerbank 10.000 TL’de %1,5 faiz uygulamaktadır,
 • ING Bank 10.000 TL’de %1,54 faiz uygulamaktadır.

Açıklanan faiz oranlarının geçerlilik tarihi hakkında net bilgiler verilmiş değildir. Bu neden yüzünden nakit ihtiyacı olanların zaman kaybetmeden başvurularını ilgili bankalara iletmeleri önerilmektedir.

20.000 TL’de Faiz Oranları Nasıl?

Özel bankalarda faiz oranları 20.000 TL için değişim gösterebilmektedir. Bazı bankalar ise değişim yoluna gitmemiştir. Yani 10.000 TL kredi çekenle 20.000 TL kredi çekenler aynı faiz oranları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu alanda resmi olarak yayımlanmış olan listede;

 • QNB Finansbank 20.000 TL’de %1,41 faiz uygulamaktadır,
 • TEB 10.000 TL’de %1,51 faiz uygulamaktadır,
 • Fibabanka 20.000 TL’de %1,54 faiz uygulamaktadır,
 • ING Bank 20.000 TL’de %1,54 faiz uygulamaktadır açıklamaları bulunmaktadır.

Faiz oranlarının 10 ile 20 bin arasında çok oynamadığı fark edilmektedir. Bu neden yüzünden gelecek olan taleplerin daha çok 20 bin TL üzerinden olması beklenmektedir. Ödeme olanakları içerisinde 3 ay erteleme şansının bulunması bahsedilen beklentilerin oluşmasında etkin rol oynamaktadır. Bu bağlamda kesin sonuçlar ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

30.000 TL’de Faiz Oranları Nasıl?

Bankaların kredi faiz oranları rakama göre değişim gösteriyor açıklamaları gelmektedir. Ancak salgın kapsamında oluşturulan rakamlar bu durumun aslında pek de geçerli olmadığını ortaya koymaktadır. Zira bireyler 30 bin TL kredi talebi göndermeleri halinde de yüksek faiz oranları ile karşılaşmamaktadır.

Türkiye İş Bankası salgın kapsamında 30 bin TL çekmek isteyen vatandaşlardan sadece %1,5 oranında faiz talep etmektedir. Bu oran TEB için değerlendirildiğinde %1,54 olarak güncellenmektedir. Bankaların tamamı gerek kredilerin faiz oranları gerek çekim şartlarını resmi internet sitelerinden yayımlamaktadır. Bunun haricinde doğrudan şubelere gidilerek bilgi temin edilmesi de mümkündür. bu kapsamda yenilenen mesai saatlerine dikkat edilmesi özellikle istenmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı