Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

23 Ekim 2020 Cuma 12:18:29

Vakıfbank, Halkbank, TEB, İNG, QNB Finansbank, İş Bankası, Denizbank, Garanti, Akbank’tan 12.000 TL Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için 12 bin TL kredi imkânı sunan Vakıfbank, Halkbank, Garanti, Akbank, TEB, İNG, QNB Finans, Garanti BBVA bankalarının sunmuş oldukları imkânlar ve bu kredilerle ilgili ödeme planlarının ne şekilde olacağına ilişkin bilgileri bu yazımızda sizler için topladık. Umarız yazımız sizler için faydalı ve aydınlatıcı bir nitelikte olmuştur.

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için 12 bin TL kredi imkânı sunan Vakıfbank, Halkbank, Garanti, Akbank, TEB, İNG, QNB Finans, Garanti BBVA bankalarının sunmuş oldukları imkânlar ve bu kredilerle ilgili ödeme planlarının ne şekilde olacağına ilişkin bilgileri bu yazımızda sizler için topladık. Umarız yazımız sizler için faydalı ve aydınlatıcı bir nitelikte olmuştur.

Kış aylarına yaklaştığımız bu dönemlerde insanların nakit ihtiyaçlarında da bir artış söz konusu olabiliyor. İçinde bulunduğumuz bu dönemde farklı ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen müşteriler ise bankaların sunmuş oldukları yüksek faiz oranları arasından kendileri için en uygun olanını seçmeye çalışıyorlar. Bankalar tarafından müşterilerine sunulmakta olan özel kampanyaları araştıran müşteriler sadece faiz oranları ile değil aynı zamanda bu faiz oranlarının ödeme erteleme ve esnek ödeme seçenekleri ile de yakından ilgileniyorlar.

Vatandaşa Kolay Ödeme İmkânı Sunan Bankalar

Nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan müşteriler için özel bankalar tarafından sunulan faiz oranları ve bu krediler ile ilgili ödeme seçenekleri ön plana çıkıyor. Devlet bankalarının konut kredisi konusunda oldukça ön plana çıktığı ekim ayı sonunda ihtiyaç kredisi imkânlarının daha maliyetli bir duruma geldiğini söyleyebiliriz.

Kredide Hangi Bankalar Ödeme Ertelemesi Yapıyor?

Biliyorsunuz ki artık bazı bankalar kendi bünyelerinden kredi çekmek isteyen müşterileri için 3 ay ödeme erteleme fırsatı sunuyor. Peki bu bankalar hangileri? Kredi kullanımında 3 ay erteleme sunan bankalar arasında; Garanti BBVA, İNG Bank, TEB, İş Bankası ve Fibabanka’ yer alıyor.

Kredi Kullanımında Esnek Ödeme Seçenekleri 

Günümüzde pek çok banka müşterilerinin sahip olduğu aylık gelir durumunu göz önünde bulundurarak bir ödeme planı oluşturmayı kabul eder. Bu bağlamda bankalar, sabit ve eşit taksitler halinde ödemeli kredi plânını yanı sıra azalan taksitli, artan taksitli, 3 ay ara ile ödemeli ve serbest ödemeli gibi seçenekler sunarak da müşterilerine kredi ödeme fırsatı tanırlar.

Ertelemeli Kredi Nedir?

İhtiyaç sahiplerinin, bankalardan çekmiş oldukları kredinin ödemesinin hemen başlamayıp bankalar tarafından belirtilen dönemde başladığı kredi ürünleri ertelemeli kredi olarak ifade edilir. Kredi çekmek isteyen banka müşterilerinin cebini rahatlatan bu yöntem sayesinde kredi borçlarının ötelenmesi mümkün.

Belirttiğimiz gibi ertelemeli kredilerde vade ötelenmiş olup normal koşullarda bankalardan çekmiş olduğunuz krediyi bir sonraki ay ödemeye başlamanız gerektiği halde ertelemeli olduğunda tarafınıza belirtilen tarihte ödemeye başlarsınız. Bununla birlikte ertelemeli kredilerde bu süre en çok 3 aya kadar uzatılabiliyor.

Faizler de Artıyor

Ertelemeli kredilerle ilgili bilinmesi gereken bir diğer husus, ertelenen süre için de faiz bankanın faiz uygulamasıdır. Bu konu ile ilgili dikkat etmeniz gereken husus kredinin ödenmediği aylar için işlenecek olan faizdir. Bazı bankalar bu aylar için geçerli olan faizi ilk taksitte müşterilerinden keserken bazıları ise tüm vadeye eşit bir şekilde dağıtmaktadır.

Vade Değişimi Yok

Kredinizi ertelemeli olarak çektiğinizde, ertelenen süre ödeme yapılmış gibi sayılır ve durum bu şekilde olduğunda maksimum vade süresinde de kısalma olur. Normal şartlarda taşıt ve ihtiyaç kredileri için tanınabilecek en uzun vade 48 aydır. Ertelemeli kredi almanız halinde ise 3 ay ertelenmesi durumunda kredi vadeniz en çok 45 aya bölünebilir. Bir diğer anlamda ödeyeceğiniz toplam tutar 48 aya bölünecekken 45 aya bölündüğünden dolayı taksit tutarları da artıyor. Bundan dolayı ertelemeli kredi almayı düşündüğünüz zaman bu detayı göz önünde bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı