Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kredi

27 Ocak 2021 Çarşamba 14:41:17

Ziraat Bankası’ndan Faizsiz, Komisyonsuz, 7 Yıl Vade ile Kredi Fırsatı !

Ziraat Bankası, devlet bankaları arasında vatandaşa en çok imkan ve olanak veren bankalar arasında yerini alıyor. Ziraat Bankası, vatandaşlara bu zorlu pandemi döneminde para yardımlarını yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası’ndan faizsiz, komisyonsuz kredi fırsatı haberi geldi. Ziraat Bankası, vatandaşlara 7 yıl ertelemeli kredi imkanı sunuyor. Peki, Ziraat Bankası kredi şartları neler ?

Ziraat Bankası müşterilerine kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene 2020’nin Mart ayından beri pandemi ile birlikte artan ekonomik sorunlara bankalardan çareler gelmeye devam ediyor. Gerek devlet bankaları gerekse özel bankalar, vatandaşlara bütçelerine uygun kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunacağının haberini verdi. Bununla da yetinmedi ve kredi çekerken komisyon alımını da yapmayacağını duyurdu. Son olarak Ziraat Bankası, pandemi dönemini de göz önüne aldığı zaman vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlayacağını da açıkladı. Bu açıklama ile beraber kamu bankalarının en çok tercih edilenleri arasında olan Ziraat Bankası, kredi çekenlere vade fırsatı sunacağını da açıkladı. Ziraat Bankası’ndan kredi çeken vatandaşlara, bu kredi kampanyası kapsamında 7 yıl vade fırsatı ile kredi verilecek. Yaşanan pandemi döneminde özellikle esnaflar, iş verenler zorluklar yaşamaya başladı. Bunun yanında çiftçiler de pandemiden oldukça etkilendi. Çiftçilere teşvik ve daha olanaklı çalışma şartları için kredi imkanları sunulmaya başlandı. Çiftçi vatandaşlara, Ziraat Bankası’ndan sevindiren bir kredi kampanyası haberi geldi. Bu kredi kampanyası haberi ile çiftçiler, çok daha kolay ve iyi şartlarda üretim yapacaklar. Çektikleri bu krediler ile sulama sistemleri için alınması gereken malzemeleri de alabilecekler. Ziraat Bankası çiftçi vatandaşlara, tarımsal sulamada kullanılan modern basınçlı sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması için kredi vereceğini duyurdu. Ayrıca Ziraat Bankası, tarımda su kaynaklarının daha verimli kullanılmasının sağlanması için çiftçiler için uzun vadeli Tasarruflu Sulama Kredisi paketinin uygulamaya çıktığını da duyurdu.

Tarımsal sulamada oldukça fazla su kullanımı olduğu için bankalar da bu duruma el atma kararı aldı. Alınan karar ile birlikte bankaların kredi paketleri de çiftçilere sunulmaya başlandı. Ziraat Bankası, çiftçilerin tarımda oldukça fazla su kullanmak durumunda kaldıklarını ve bu yüzden ileride uzun vadede su sorunu yaşayabileceklerini söyledi. Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf tarafından çiftçilere kredi paketi müjdesi verildi. Bu kredi paketi sayesinde çiftçiler çektikleri krediler ile sulamada kullanacakları malzemeleri temin edebilecekler. Üstelik bu malzemeleri almak için çektikleri kredileri 7 yıl vade fırsatı ile ödeme imkanı elde edecekler. Bunun yanı sıra çiftçiler, Ziraat Bankası’ndan çektikleri kredi için faiz ödemeyecekler. Banka da müşterilerinden bu kredi için kredi komisyonu almayacak.

Ziraat Bankası Faizsiz, Komisyonsuz Kredi

Tarımsal sulamada, kullanılabilir suyun neredeyse yüzde 70’inin kullanılıyor olması, bankaları da harekete geçirdi. Bankalar hem çiftçilerin daha rahat etmesi hem de su kullanımını azaltmak için çiftçilere ulaşılabilir kredi paketleri sunacaklarını açıkladı. Ziraat Bankası ise bu konuda kredi veren bankaların öncüsü durumunda. Ziraat Bankası çiftçilere faizsiz, komisyonsuz, 7 yıl vade ile kredi vereceğini açıkladı.

Ziraat Bankası’nın çiftçilere özel vereceği bu kredi kapsamında çiftçi vatandaşlar çektikleri kredi için herhangi bir faiz ve komisyon ödemeyecekler. Çektikleri krediyi bankaya öderken de kendi istekleri doğrultusunda bir ödeme planı yapacak ve bu plan dahilinde kredi ödemelerini gerçekleştirecekler. Banka bu konuda vatandaşlara oldukça imkan sunacağını da duyurdu. Ziraat Bankası isteyen vatandaşlara 7 yıla varan vade fırsatı tanımlayacağını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sulama sistemlerini alacak üreticilerin 5 milyon TL’ye varan kredi faizlerini ödeyeceği duyuruldu. Bu duyuru kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların Ziraat Bankası’ndan çekecek oldukları kredilerin faizlerini ödeyeceği bilgisi verildi. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı, çiftçilerin Ziraat Bankası’ndan üretimde sulama cihazı almak için çekecekleri kredilerin komisyonlarını da ödeyeceği duyuruldu. Bu durumda Ziraat Bankası’ndan çekilen krediler için çiftçilerin banka faiz ve komisyon oranları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecek.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı