Kredi çekip ev alanlar yapılandırma haberlerini merak ediyorlar. 0.88 faizli yapılandırma gelirse 300.000 TL'lik konut kredisinde 60.000 TL cebinizde kalacak.

Daha önce konut kredisi çekenleri mest edecek olan bir müjde daha verildi. Ev alan ve halen kredi ödemesi yapanlar sıkı durun. Vatandaşlar sık sık olarak yeni faiz seviyesi ile yapılandırmaları araştırıyordu. Bu anlamda yeni faiz oranları bağlamında yapılacak olan yapılandırma sonrasında vatandaşlar borçlarında azalma olacağını beklemektedirler. Konut kredisi alıp ödeme yapmakta olanların şayet ödedikleri oran bir milyon liranın altında ise daha eskiden 1,37 faizli kredi ödemesi yapılırken, şimdi baktığımız zaman bu faiz 1,29 a çekilince faiz yapılandırılabilmektedir. 

Daha evvel yapılandırma yapmayanlar amacıyla bu fırsat olmuştur. Böylece bütçenize makul bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Kredi faizlerinin tekrardan düşürülmesi durumunda, ev alan vatandaşlar doğrultusundan yeni faiz civarlarına göre yapılandırma talep etmeleri gerekecektir. Eğer hesaplanırsa 0.88 faizli yapılandırma yapılacak olursa alınan 300.000 liralık konut kredisinde ev sahibi lehine 60.000 lira seviyesinde bir fark olacaktır. Böylece konut kredisi noktasında seçenek fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

0.88 faiz oranıyla daha evvel yapılandırma olmuştu 

Bir kaç yıl önce herkesin bildiği gibi ev kredi faiz oranlarının geri çekilmesi gerçekleşmişti. Faiz oranlarının geri çekilmesi ile önceden kredi alanlar ile yeni kredi alacakların ödemeleri arasında gözle görülür farklar ortaya çıktı. Bunun üstüne ev kredisini yüksek faiz ile alan vatandaşlar mağdur hale düştü.

Mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla müracaat halunda yüksek faiz seviyesi ile aldıkları krediler tekrardan yapılandırıldı. Bu şekilde ödemelerinde büyük değişiklikler oldu ve bu hal yeni ev almış ve kredi ödeyen vatandaşlar doğrultusundan memnuniyetle karşılandı. Oldukça rahatlamalarını sağladı. Aynı hal şimdi de söz konusudur. Yeni yapılandırmayı milyonlar beklemektedir.

0.88 faizli yapılandırma müjdesi geliyor mu?

Düşük faiz ile ev kredilerinin verilmesi amacıyla ön koşul Merkez Bankası faizleri olmaktadır. Merkez Bankası faizleri arttırmadan veya düşürmeden yeni konut faizi düzenlemesi olması olası görünmemektedir. Bu yönde olacak faiz düşürülmesi sık sık beklenilmektedir. Bu şekilde oluşacak bir halde yeni ev alanların rahatlaması olası olacaktır. Kredi geri ödemelerinde bir hayli büyük bir fark oluşacağım kesindir. Büyük bir kesim doğrultusundan faizlerin düşmesi beklentisi artmaktadır. Tüm bu veriler ışığında düşük faizli kredi kullanmak istiyorsanız, değişik bankaların sunmuş bulunduğu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.