Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Kreşler açık mı? Anaokulları açık mı? Tam kapanma 2021 Anaokulları ve kreşler açık mı? İçişleri Bakanlığı genelgesine göre Kreşler ve Anokulları açık kalacak mı? Hangi kreşler ve anaokulları açık?

Gündem 03.05.2021 - 01:52 04.05.2021 - 04:18 İlan35
Kreşler açık mı? Anaokulları ve kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Kreşler açık mı? Anaokulları açık mı? Tam kapanma 2021 Anaokulları ve kreşler açık mı? İçişleri Bakanlığı genelgesine göre Kreşler ve Anokulları açık kalacak mı? Hangi kreşler ve anaokulları açık?

Kreşler açık mı? 

Koronavirüs salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tam kapanma ilan edilmişti. Tam kapanma ile birlikte vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de kreşler ve anaokulları oluyor. Kreşler ve anaokulları açık olacak mı? Çocuğunu kreşe ve anaokuluna bırakarak çalışmaya devam etmek zorunda olan binlerce vatandaş, tam kapanma döneminde kreş ve anaokullarının durumunu araştırıyor. Kreş ve anaokulları 17 Mayıs'a kadar kapalı mı olacak? Açık mı? Tüm bu soruların yanıtları detayları ile haberimizde sizlerle...

Anaokulları kreşler Tam kapanma 2021 açık mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen tam kapanma sonrası vatandaşlar birçok konuda soru işaretlerini gidermeye çalışıyor. Tam kapanma döneminde yasaklardan muaf olan kişi ve kurumlar sıklıka araştırılıyor. Bu araştırmalar arasında kreş ve anaokulları da bulunuyor. Yasaktan muaf olup çalışma hayatını sürdürecek anne - babalar, çocuklarını bırakacakları kreş ve anaokullarının tam kapanma döneminde açık olup olmadığını öğrenmek için kolları sıvadı. 29 Nisan saat 19:00 itibariyle başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek tam kapanma ve kısıtlamalar süresince kreş ve anaokulları açık olacak mı? Kreş ve Anaokulları yasaklardan muaf tutuldu mu?

TAM KAPANMADA KREŞ VE ANAOKULLARI AÇIK MI?

Koronavirüste tam kapanma dönemiyle birlikte birçok soru işareti oluştu. Bakanlıklar, Valilikler ve ilgili kurumlar tarafından yayımlanan bilgi mesajları ile vatandaşın aklındaki sorular giderilmeye çalışılıyor. Kreş ve Anaokullarının tam kapanma süresince açık olup olmayacağı ile ilgili bilgi de Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan son dakika genelgesi ile netlik kazandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede; "Sağlık tesislerinde bulunan kreşler, çalışanların mağduriyet yaşamaması için salgın tedbirlerine azami dikkat edilerek açık tutulacak" şeklinde belirtildi. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan son dakika açıklamasında da sadece kısıtlamalardan muaf olan ailelerin çocukları için kreşlerin açık kalmaya devam edeceği bilgisi paylaşıldı. 

İÇİŞLERİ BAKANI'NDAN MUAFİYET AÇIKLAMASI GELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kreş ve anaokullarının tam kapanma döneminde açık olup olmayacağı ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Bakan Soylu, kreş ve anaokullarının, Milli Eğitim Bakanlığı kararı çerçevesinde kapatıldığını hatırlatarak, kamuda 10 yaş altı çocuğu olanlara izin verildiğini, 1-2 günlük süre içerisinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılacak istişare neticesinde muafiyet kararının duyurulacağını belirtti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@