ABD merkezli kripto para aracı kurumlarından Voyager Digital da iflas başvurusunda bulundu.

Son aylarda sallanmaya başlayan kripto dünyası gelen peş peşe iflas haberleri ile tepetaklak oldu.

Voyager Digital'in yaptığı açıklamada, ABD İflas Kanunu'nun 11'inci Bölümü uyarınca borçların yeniden yapılanma sürecinin başlatıldığı belirtildi.

Şirketin günlük operasyonların desteklenmesi için likidite sağlayacak 110 milyon doların üzerinde nakit ve kripto varlığı olduğu anlatılan açıklamada, çalışanlara olağan şekilde ödeme yapılmasının ve belirli müşteri programlarının kesintiye uğramadan sürdürülmesinin amaçlandığının ise altı çizildi.

Son birkaç ay içinde kripto para piyasalarındaki oynaklığın ve kripto yatırım fonu Three Arrows Capital'ın temerrüde düşmesinin, bilinçli ve kararlı adımlar gerektirdiğini vurgulayan Voyager Üst Yöneticisi Stephen Ehrlich, platformdaki varlıkların korunması ve müşteriler dahil olmak üzere tüm paydaşlar için değer maksimizasyonu için en iyi yolun kapsamlı yeniden yapılanma olduğunu belirtti.

Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı! Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı!