Son günlerde vurgun haberleri peş peşe gelen kripto para dünyasında yaşanılan son olay ile ilgili olarak kripto para borsası BitMart'ın CEO’su Xia, askıya alınan para çekme işlemlerinin yarından itibaren başlayacağını açıkladı.

Kripto para dünyasında siber saldırıların tam hız devam ederken, son saldırı BitMart’a olmuştu. Borsanın kurucusu Sheldon Xia, dün ETH ve BSC sıcak cüzdanlarının büyük ölçekli bir saldırıya maruz kaldığını ve 196 milyon dolarlık varlık çalındığını açıklamıştı.

Blok zinciri güvenlik firması Peckshield’in, BitMart'tan “Bitmart Hacker” isimli bir adrese milyonlarca dolarlık transferleri fark etmesiyle ortaya çıkan saldırı sonrası açıklama bizzat şirket kurucusu tarafından yapıldı.

Son dönemde önemli yatırımcılardan toplamda 300 milyon dolar yatırım alarak kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çeken Bitmart da saldırganların hedefi olmuştu.

2285579_1200x627

Borsanın kurucusu ve CEO’su Sheldon Xia, bugün Twitter'dan yaptığı açıklamada, siber saldıya ilişkin ilk güvenlik kontrollerinin tamamlandığını ve iki sıcak cüzdandaki güvenlik ihlalinin özel bir anahtar nedeniyle gerçekleştiğini duyurdu.

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Xia, olaydan etkilenen kullanıcıların zararlarının şirket tarafından karşılanacağını açıkladı. Sheldon Xia, para çekme işlemlerinin ise 7 Aralık itibarıyla kademeli olarak başlatılacağını ifade etti.

Dünya gazetesinin haberine göre, Hackerlar'ın Binance Coin, Safemoon ve Shiba Inu dahil olmak üzere 20'den fazla kripto varlık ile işlem gerçekleştirdiği ifade edildi.

Bir önceki olayda iddialara göre; Heroes Empires Coin şirketine ait kripto para ‘Hecoin’ dakikalar içerisinde 400 dolardan 2 dolar seviyesine inmesiydi. Şirket sosyal medya hesapları da bu olay sonrasında kapatılmıştı.

18-Eylül-2020-Günlük-Kripto-Para-Analizi

Kripto para dünyası artarda gelen siber saldırılar sonrası güvenlik konusunda sınıfta kaldı. Zararların ne kadar şirketler tarafından karşılanacağı söylense de, hatta karşılansa da yatırımcı artık bu kadar saldırı ve sistem açığından sonra kripto para konusunda iki defa düşünüyor olacaktır.