Kripto para piyasaları kumara dönüşüyor! Kripto para intihar ettirdi!

Kripto varlıklar, hızlı yükselişleri gibi sert düşüşler de göstererek yatırımcısını hayal kırıklığına uğratıyor. Kripto varlıklardaki bu sert dalgalanmalara ilişkin finansal yorumlama ise “kripto kumar” ifadesiyle anılmaya başlandı. Kripto piyasada işlem

Ekonomi 23.04.2021 - 21:00 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Bir süredir güçlü bir şekilde getiri sağlayarak yatırımcılarını şaşkına çeviren kripto varlık piyasalarında kazançlı atmosferin yerini kayıp ve kazançların sert yaşandığı bir kumar piyasası aldı. Finans çevrelerinde bu durum, ironik bir şekilde “kripto kumar” olarak ifade edilmeye başlandı. Yatırımcılar, tıpkı kumar gibi anlık olarak yüksek getiriler sağlayabildi.

Kripto paralar yatırımcıları hızla arttı!

Geçtiğimiz aylarda, alışılan finansal piyasalara göre astronomik şekilde yükseliş gösteren kripto varlıklar, yatırımcısının ağzını kulaklarına vardıran ve yatırımcı kitlesini hızla üzerine toplayan yatırım kanallarına dönüştü. Altından boğa piyasası olarak ifade edilen kripto varlık piyasaları, varlıklarını değerlendirmek isteyen yatırımcıların dikkatini kısa sürede çekti ve dolayısıyla kripto varlıklarda büyük bir hacim genişlemesi yaşandı.

Kripto para piyasalarındaki kayıp yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı!

Yatırımcısını hızlı bir şekilde zenginleştirebilmesi gibi hızlı bir şekilde tüm varlığını kaybettirebilmesi, kripto para piyasasını önüne geçilemez bir kumar piyasasına dönüştü. Alışılmış yatırım kanallarına göre, çoğunlukla yatırımcısının yüzünü güldüren kripto varlıklar, durumun tersine dönebileceğini tüm yatırımcılarına sert bir şekilde hissettirdi. Geçtiğimiz günlerde, kripto varlıklar, ironik bir şekilde canavar ayı piyasası dönemine girdi. Kripto para piyasasındaki hızlı yükselişi şaşkınlıkla izleyerek yüksek kazançlar sağlayan yatırımcılar, durumun tersi meydana gelince, yani sert düşüşler gerçekleşince kayıplarını yine şaşkınlıkla yaşadı ve büyük hayal kırıklığına uğradı.

Kripto para piyasası kumar piyasasına dönüştü: Kripto Kumar

Kripto varlık piyasalarındaki olumlu ve güçlü hava, tüm dünyadaki yatırımcıların dikkatini üzerine topladı. Kısa vadede 50 ila 100 kat kâr ettirebilen kripto para birimlerinin düşüşü de sert kayıplarla yankılandı. Kripto varlık piyasalarındaki altın boğa piyasası olarak adlandırılabilecek durum tersine dönünce kayıplar yaşayan insanlar tıpkı kumarda tüm varlığını kaybeden insanlar gibi davranış sergiledi.

Kripto para yatırımcılarına uzmanlardan uyarı: Kripto

Uzmanlar, yatırımcıların, kripto varlık yatırımı yaparken sert volatilite nedeniyle tıpkı kumar oynar gibi bıçak sırtında işlem yaptığı hissine kapıldığını ve bu durumun maddi ve manevi sonuçlara neden olabileceğini ifade etti. Gündelik hayatta ihtiyaç duyabilecekleri bir parayla yatırım yapılmaması gerektiği, aksi takdirde durumun kumara dönüşeceği ve dolayısıyla yalnızca madden değil, hem psikolojik hem de sosyal boyutlarda kötü sonuçların yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu konusunda uyardı.

Kripto para intihar ettirdi!

Alışılan finansal piyasalara göre astronomik şekilde değer kazanan ve adeta astronomik bir boğa piyasası izleyen kripto varlıkların inişi de çıkışı gibi sert gerçekleşti. Adeta kısa vadede hızlı bir zenginleşme aracı olarak tanımlanmaya başlanan ve adından çokça söz ettiren kripto varlıklardaki sert düşüşler yatırımcılarında büyük hayal kırıklığı yaşattı ve çoklarının ocağına incir ağacı dikti. Kripto para piyasalarında gerçekleşen sert düşüş ile İstanbul Kağıthane’de emlakçılık faaliyeti sürdüren Caner Ünal (50) adlı vatandaşın intihar ederek yaşamını yitirmesine neden oldu. Ruhsatsız tabancasıyla başına tek el ateş eden Ünal’ın kripto para piyasasında hayal ettiği yüksek getiriyi kazanabilmek için evini sattığı belirlendi. Kripto para piyasasındaki sert düşüş ile tüm varlığını kaybeden Ünal’ın evli 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Safa Kaçar

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@