Kripto para piyasalarında Dogecoin rüzgarı!

Son zamanlarda kripto para piyasasını alt üst eden Dogecoin'in değeri üç gün içinde yüzde 500 artarak 0,4 dolar seviyelerine geldi. Elon Musk'ın da destek verdiği Dogecoin'in değerinin son 4 ayda 92 kat arttığı kaydedildi.

Teknoloji 21.04.2021 - 13:32 04.05.2021 - 04:19 İlan35

Elon Musk'ın son zamanlardaki Twitter paylaşımlarıyla değeri tavan yapan Dogecoin, kripto piyasasını sallamaya devam ediyor. 2013 yılında Jackson Palmer ile Billy Markus'un şaka amaçlı ürettiği Dogecoin, kripto para piyasalarının en ünlü coinlerinden biri haline geldi. Japonya'ya özgü "Shiba Inu" ırkı köpeğin görselinin üzerinde bulunduğu Dogecoin'in geçen yılın Aralık ayındaki değeri sadece 0,004 dolardı. Elon Musk'ın "Dogecoin, halkın gerçek kripto parasıdır" şeklindeki Twitter paylaşımının ardından Dogecoin'in değeri yüzde 1000 artmış ve 00,4 dolar civarına yükselmişti.

Elon Musk'ın Dogecoin takıntısı!

Açıklamalarıyla kripto piyasasında dalgalanmalara sebep olan Elon Musk, "Dogecoin'de fazla birikme oldu" paylaşımını yapınca bu kez de kripto paranın değeri aniden düşmüştü. 2021 yılının ilk aylarında değeri aniden yükselen Dogecoin daha sonra durgunluk dönemine girdi.

Dünyaca ünlü bir forum sitesi olan Reddit üzerinden de destek gören Dogecoin, son zamanların en büyük yükselişini yapan kripto paralardan biri oldu. Space X ve Tesla'nın sahibi Elon Musk'ın Dogecoin'in üzerinde yer alan "Shiba Inu" köpeğini havaya kaldırdığı görsel, kripto piyasalarında son aylarda yaşananların küçük bir temsili gibi görünüyor. 

Son 3 günde yüzde 500'lük artış!

Bir süre durgunluk dönemine giren Dogecoin'in değeri 16 Nisan'da birden zirve yaptı. 0,08 dolar civarından işlem gören Dogecoin'in değeri, yaşanan ani artışla birlikte bir gün içinde 0,3 dolar seviyesine yükseldi. Dijital döviz borsası Coinbase'nin verdiği bilgilere göre Dogecoin'in değeri bugün 0,4 doların üzerine çıktı.

Üç gün içinde değeri yaklaşık yüzde 500 artan Dogecoin, Ocak ayından bu yana 92 kat değer kazandı. 4 ay içinde gerçekleşen bu yükselişle birlikte Dogecoin'in şimdiki piyasa değerinin yaklaşık 52 milyar dolar olduğu aktarıldı. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@