Yatırımcılar son yıllarda kripto paralara yönelmiş durumda. Özellikle Bitcoin ve diğer altcoinlerde yaşanan hareketlilik yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Uzmanlar ise özellikle son günlerde yükselişe geçen Kripto paralar için yeni tahminlerde bulundu. Peki, Bitcoin fiyatı ne kadar olacak? 2022 yılının sonlarına doğru Kripto para fiyatları ne kadar olacak? Bitcoin’in yeni rekor tazeleyecek söylenirken özellikle Yılsonuna doğru 80.000 dolar seviyelerine yükseleceği tahmin ediliyor.

Yeni hafta Bitcoin’in düşüşü ile başladı. 38 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin ardından yeniden toparlandı ve güçlü bir Yükseliş dalgası ile birlikte 40 bin dolarlık direnç Bölgesi'nin üzerine kadar çıkmayı başardı. Yatırımcılar Bitcoin’in düşmeye başlaması ile birlikte panik yaşayarak satış yaparken uzmanlar ise uyardı.

Kripto para uzmanı Altuğ işler bu konuda yaptığı açıklamada, Özellikle yüksek Enflasyonun devam ettiği sürece yaz aylarında Kripto paraların yeniden yükselişe geçeceğini söyledi. Tüm dünyada şu anda enflasyon gerçeği olduğunu belirten Altuğ işler, yatırımcının parasının eridiğini ve yatırımcıların bu konuda çare aradığını söyledi. Özellikle bu durumda Bitcoin gibi Kripto paralarda düşüş beklemediğini söyleyen işler, Enflasyon ve gerçek anlamda mücadele başlayana kadar Kripto paraların yükselişinden söz edilebileceğini dile getirdi. Şu anda Kripto paraların 40 bin dolar seviyesinde yeniden toparlandığını söyleyen işler, yaz aylarında ise 50 bin dolarları görebileceğini dile getirdi.

Sabır gösteren kazanır

Küçük yatırımcının her düşüş hareketinde Kripto paraları sattığını yükselişte yatırım yaptığını söyleyen işler, panik nedeniyle yapılan satışların yatırım cihaza zarar verdiğini dile getirdi. Altuğ işler açıklamasının devamında “Kripto piyasaları aşırı volatil, böyle bir gerçek var. Çelik gibi sinirlere sahip olup, belli bir zaman hedefi koymadan hareket etmek lazım. Bitcoin kontrat işlemlerinin herhangi bir spotta karşılığı bulunmuyor. Dolayısıyla bu sene izin verilecek bir kontrat ile Bitcoin 2022’yi muhtemelen 80 bine yakın kapatabilir.” dedi.

Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor! Belediye KPSS B Grubu Puanıyla Personel Alımı Yapacak! Genel Şartları Karşılayan Yeni İşine Hazırlanıyor!

İşi kumara çevirmemek gerek

Başka bir Kripto para uzmanı ise özellikle küçük yatırımcının bu işi biraz kumara çevirmeye başladığını belirterek Bitcoin dönecek şeklinde bir alım yapmanın doğru olmadığını söyledi. Bu şekilde alışveriş yapanların Biraz aşağıya doğru indiğinde panik yaptığını söyleyen uzmanlar, Bitcoin zenginlerinin bir gecede zengin olmadığını ve mutlaka sabır göstermek gerektiğini dile getirdi.