Mayıs ayına depremlerle başlayan kripto varlık piyasası, 130 milyon dolar değer kaybına uğrayarak son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Kripto Varlıkların Toplam Piyasa Değeri, 10 Ayın en Düşük Seviyesinde! Mayıs ayına depremlerle başlayan kripto varlık piyasası, 130 milyon dolar değer kaybına uğrayarak son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Son zamanlarda Cardano, Solana, Parkodot, Bitcoin ile Avalenche gibi kripto varlık birimlerinde meydana gelen artışlar ise haziran ayına ilişkin umutları arttırdı. İniş kalkışların nedenlerine ve piyasaların orta vade geleceğine yönelik değerlendirmelerde bulunan Türkeks kurucusu Enes Türküm Yüksel, faiz artırımları ile durgunlaşan küresel ekonomi ve yatırımcıları ihtiyatlı davranmaya itiyor dedi.

Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı

Kripto varlıkların toplam piyasa hacmi 10 ayın en düşük seviyesine kadar düştü. Mayıs ayını düşüşlerle kapatan kripto varlık birimleri, haziran ayına ise toparlanma ile başladı.

Geçen ay CoinMarketCap listesinde ilk sırada bulunan Bitcoin, Ethereum kripto para birimi ile tether gibi kripto varlıklardaki düşüşlerle piyasanın tamamı 130 milyon dolar değer kaybına uğrayarak 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin kripto para biriminin birim fiyatı ise 30.000 doların altına düşerek, kasım 2021'de yakaladığı seviyesine kıyasla yarı yarıya değer kaybetti.

Bitcoin kripto para birimi, en yüksek rakam ise 10 Kasım 2021 tarihinde 69.000 seviyesi ile yakalamıştı.

Mayıs ayının son günlerinde ise %4'ün üzerinde bir değer kazanmayı başaran kripto varlıklar; 1.25 trilyon dolarlık pazar hacmine ulaşarak toparlama eğilimi gösterdi. Belirli dönemlerde düşüş ile zirve döngüleri yaşandığı bilinen kripto varlıklardaki kayıpların sebeplerine ve piyasanın geleceğine ilişkin ilk değerlendirmeler gelmeye başladı.

Buna göre 2022 senesinin sonuna doğru piyasalarda bir Bitcoin kripto para biriminin 100 bin dolar olması ile alakalı ihtimalleri güçlendiren ataklar başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto para varlıklarından yavaş yavaş gelmeye başladı.