Kudüse Asker gönderme olacak mı? Türkiye Filistin'e Mehmetçik gönderdi mi?

Son Dakika Kudüse Asker gönderme olacak mı? Sosyal medyada çıkan Türkiye Filistin'e Mehmetçik gönderdi mi sorusu cevap arıyor.

Gündem 12.05.2021 - 10:50 12.05.2021 - 10:54 Berkay Keskin

Son Dakika Kudüse Asker gönderme olacak mı? Sosyal medyada çıkan Türkiye Filistin'e Mehmetçik gönderdi mi sorusu cevap arıyor.

Türkiye Kudüse Asker gönderdi mi?

Mescid'i Aska İsrail güçleri tarafından yapılan saldırılar sonrası tüm islam alemi harekete geçti. Tepkilerin büyüdüğü İsrail'e Türkiye'nin tepkisi ne oldu? Türkiye Filistin'e Kudüs'e asker gönderdi mi merak ediliyor.

Şu an için Türkiye Filistin'e Kudüs'e asker gönderimi yapmadı. Mehmetçik Mescid'i Aksa gidecek mi bilinmez Mevlüt Çavuşoğlu bir açıklama geldié

Çavuşoğlu: Türkiye Filistin'i Savunacak

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklama ile saldırılar şiddetle kınandı. Açıklamada şöyle denildi: “İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda Filistinli sivilin yaralanmasına sebep olan saldırıları şiddetle kınıyoruz.” “İsrail Hükümetini saldırgan tutumuna bir an evvel son vermeye çağırıyoruz” “Ramazan ayı boyunca Filistin halkının ibadet özgürlüğünü ve Harem-i Şerif’in statüsünü hedef almak suretiyle bu akşamki olaylara sebebiyet veren İsrail Hükümetini, sözkonusu provokatif ve saldırgan tutumuna bir an evvel son vermeye çağırıyor ve aklı selime davet ediyoruz.”

Gelişmelerden Haberdar Olun

@