Emekliye bayram ikramiyesi iddiası gündeme bomba gibi düştü. Kulislerde dolaşan iddialara göre bayramda emekliye 4000 TL ikramiye ödenecek.

Milyonlarca emekli bayram ikramiyesi ödemeleri için şimdiden araştırma yapmaya başladı. Geçtiğimiz yıl 1100 TL olarak ödenen Bayram ikramiyelerine Bu yıl zam gelip gelmeyeceği merak konusuyken öyle bir iddia gündeme geldi ki emekli de bayram havası şimdiden etmeye başladı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır Ankara kulislerine dayandırdığı bilgide emeklinin Bayram ikramiyesinin 1100 TL'den 4000 TL'ye çıkacağını öne sürdü. Peki, Ramazan ve Kurban bayramında Emekliye ne kadar ikramiye verilecek? Emekliye bayram ikramiyesi zamlandı mı?

Gözden kaçırmayın

Skandal İddia Gerçek Çıktı! AKP’nin Adana Mitingine Gençlerin Kandırarak Sadece "Şenlik" Söylemiyle Götürüldüğü Öğrenild Skandal İddia Gerçek Çıktı! AKP’nin Adana Mitingine Gençlerin Kandırarak Sadece "Şenlik" Söylemiyle Götürüldüğü Öğrenild

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği zam oranları Ocak ayında netleşmiş ve emekli maaşlarına rekor zam gelmişti. Şimdi de emekliler Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde ödenen bayram ikramiyesi için araştırmalara başladı. Bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl emeklilere Her bayram öncesi 1100 TL olmak üzere toplamda 2.200 TL olarak ödenmişti. Bu yıl ikramiyeleri de zam yapılması beklenirken emekliye bayram ikramiyesi ne kadar olacak sorusunun yanıtı sık sık araştırılan başlıklar arasında yer alıyordu. Bu konuda öyle bomba bir iddia gündeme geldi ki emeklilerde şimdiden bayram havası esmeye başlayacak.

kulislerde-bomba-iddia-emekliye-bayram-ikramiyesi-4000-tl-verilecek

Emekliye 4000 TL bayram ikramiyesi

Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır bugünkü köşe yazısında Emeklilerin yüzünü güldürecek Bir açıklamada bulundu. Nayır açıklamasında, Ankara kulislerine dayandırdığı bilgilerde emekli ikramiyelerinin %100 artması için görüşmelerin sürdüğünü iddia etti. Mert Nayır yazısının devamında ise emekliye bayram ikramiyesi olarak 4000 TL'nin gündeme geldiğini öne sürdü. Ancak söz konusu 4000 TL iki bayramın toplamı olarak düşünülüyor. Yani her bayram öncesinde emekliye 2000 TL bayram ikramiyesi verilmesi ve yıllık olarak toplamda 4000 TL ödenmesi planlanıyor.

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Diğer yandan Ocak ayında zamlı maaşlarına kavuşan emekliler şimdiden emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Ramazan Bayramı ikramiyelerinin Ramazan Bayramı'ndan bir hafta ya da 2 hafta önce emeklilerin hesabına geçeceği tahmin ediliyor.