Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre, merkez ve taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 186 sözleşmeli personel alımı yapacak. Şoför, temizlik görevlisi, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarına yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda asıl ve yedek listeler belirlendi. Başvuru sonuçlarına göre, adayların mülakat ve atama süreçleri belirlendi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi duyurusuna göre, sözlü sınavla Sosyal Çalışmacı ve Koruma ve Güvenlik Görevlisi, mülakatsız doğrudan KPSS puan sıralamasına göre Destek Personeli (Şoför ve Temizlik Görevlisi) kadrolarına 186 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Asıl ve yedek listeye giren adaylar için mülakat tarihleri belirlendi. Şoför ve Temizlik Görevlisi kadrolarına atama hakkı kazanan adayların, belirlenen tarihe kadar gerekli belgeleri tamamlayarak başvurmaları gerekiyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, asıl kazananlardan feragat eden, süresinde başvurmayan, arşiv araştırması olumsuz sonuçlanan veya şartları taşımadığı tespit edilen adayların yerine yedek listeden sırasıyla yerleştirme yapılacağını belirtti. Bu konudaki duyurular, Kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak ve ayrıca adaylara yazılı tebligat gönderilmeyecek.

Başvuru sürecinin başarıyla tamamlanabilmesi için adaylardan istenen belgeler arasında tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak sağlık raporu, mezuniyet belgesi, adli sicil belgesi, vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik belgesi (erkek adaylar için), 2022 KPSS sonuç çıktısı ve Sosyal Güvenlik Kurumu Hizmet Dökümü bulunuyor. Şoför pozisyonuna başvuran adaylar ise sürücü belgesi, SRC2 belgesi ve psikoteknik değerlendirme belgesini de getirmeleri gerekmektedir.

4 Gün Sonra Bitiyor: Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımları ve Başvuru Kılavuzu Yayınlandı! 4 Gün Sonra Bitiyor: Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımları ve Başvuru Kılavuzu Yayınlandı!

Bu duyuru, Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı tarafından yapılmış olup, iletişim bilgileri için (0312) 415 51 09 -11 – 12-14 -15-16 -21 numaralı telefonlar aracılığıyla ulaşılabileceği belirtilmiştir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak olup, gelişmeler kurumun resmi internet sitesinden takip edilebilecektir.