Kurban Bayramı Gelmeden Başvuru Yapanlara Faizsiz Kredi Verilecek Acele Edin

Bankaların yapmış olduğu kredi kampanyalarından bir yenisi şu sıralarda, faizsiz kredi olarak yayınlanmaktadır. Verilen bu kredi kampanyalarında, bankalar belirli faiz oranları yerine kar payı oranlar

Ekonomi 07.06.2021 - 14:27 07.06.2021 - 14:28 Berkay Keskin

Bankaların yapmış olduğu kredi kampanyalarından bir yenisi şu sıralarda, faizsiz kredi olarak yayınlanmaktadır. Verilen bu kredi kampanyalarında, bankalar belirli faiz oranları yerine kar payı oranları olarak müşterilerine faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kamu ve özel bankaların yapmış olduğu bu kredi kampanyalarına 100000 TL'ye kadar sadece kimlikle başvuru kampanyası geldi. Daha önce gelir belgeli ve evraklı olarak verilen bu kredilerde şimdilerdeyse sadece kimliğinizle birlikte başvurarak, faizsiz kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi kullanmak isteyen kişiler için bankalar, yapmış olduğu açıklama ile birlikte nasıl kredi vereceklerini de duyurdu. Kimlikle kredi başvurusu yapacak olan kişiler kurban bayramına kadar bu kredi başvurularını yapması gerekiyor. 

Pandemi döneminde yaşadığımız sıkıntılar ile birlikte kredi başvuruları da oldukça artmaktadır. Bankalarda bu sebeple yeni kredi kampanyaları yaparak müşterilerine kredileri düşük faizli veya faizsiz olarak vermektedir. Özellikle verilen kredilerde erteleme yapma imkanı, müşterilerin çok hoşuna gittiğini, bu sebeple alacağınız ihtiyaç kredilerinde ilk taksit ödemesinde 3 ay erteleme yaparak rahat bir nefes alabilir ve kredi ödemenizi 3 ay sonra başlayabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler içinde bankaların belirlediği şartlar yayınlandığını, şimdi sizlere kredi başvurusu nasıl yapılır ve şartlar nelerdir, bu konu hakkında bilgiler verelim. 

Faizsiz kredi şartları yayımlandı

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler belirli şartları uygun olmaları durumunda kredilerini anında kullanabileceklerdir. ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin kimlik numaraları üzerinden yapılacak sorgulamalarda banka kredi notunun en az 1300 ve üzerinde olması gerekiyor. Emekli olan kişiler ile çalışan kişilerin bu kredilere başvuru yapacağını söyleyebiliriz. Esnaf olan kişiler ise bireysel kredi değil, ticari kredilere başvuru yapmaları gerekiyor. Faizsiz kredi kullanacak olan müşteriler, ülkemizdeki katılım bankaları üzerinden bu kredileri alabileceklerdir. Kurban Bayramına kadar yapmış olduğunuz kredi başvurularında, banka kredi onayı verirse, sadece kimliğinizi, sizlere kredi kullandıracaktır. 100 bin TL'ye kadar verilen bu kredilerde ilk taksit ödemesini 3 ay erteleme yapabilir, toplamda 36 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve on sekiz yaşından büyük olan herkesin banka kredi şartlarına uygun olması durumunda bu kredileri alabileceğini söyleyebiliriz. 

Ziraat Bankası faizsiz kredi

Ziraat Bankası, kendi bankası üzerinden faizsiz kredi vermiyor. Kendi kurmuş olduğu katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası üzerinden yapacağınız tüm bankacılık işlemleri faizsiz olarak verilmektedir. Size en yakın Ziraat Katılım Bankası şubesine giderek bu bankanın yapmış olduğu faizsiz kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Banka 100000 TL'ye kadar kredi verdiği zaman faiz yerine, sizlerden kar payı oranı alacaktır. Kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin emekli olmaları durumunda ise emeklilere daha özel kredi kampanyaları yapılıyor. 100000 TL'ye kadar kredi notunuz düşük olsa bile emekli maaşınızı Ziraat katılım bankasına taşıyarak buradan kredi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için banka şubelerine gitmeniz şarttır.

Vakıfbank faizsiz kredi

Vakıfbank tarafından faizsiz kredi kampanyası yoktur. Bunun için katılım bankası olan Vakıf Katılım Bankası şubelerine giderek bu bankadan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kamu katılım bankası olan Vakıf Katılım Bankası üzerinden kredi kullanacak olan kişiler, tüm yapacakları bankacılık işlemleriyle birlikte alacakları, ihtiyaç, finansman kredilerinde faiz yerine kar payı oranlarıyla işlem yaparlar. Sizi en yakın vakıf Katılım Bankası şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca bankanın resmi internet sitesi üzerinden de nasıl kredi alacağınız hakkında bilgiler verilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@