Kurban Bayramı yaklaşmaya devam ederken bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak sorusunun yanıtı da vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. Artık bayrama sayılı günler kala emekli vatandaşlar bir an önce Bayram ikramiyelerini almak Bayram hazırlığına devam etmek istiyor. Özellikle bayramda kurbanlık almak isteyen emekliler için Kurban Bayramı ikramiyelerinin erken ödenmesi son derece önemli. Peki emekli Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Engelli maaşı, yaşlılık aylığı, evde bakım maaşı alanlara Kurban Bayramı ikramiyesi var mı?

kurban-bayrami-ikramiyeleri-ne-zaman-yatacak-engelli-yaslilik-ayligi-evde-bakim-maasi-alanlara-i-2

Emekli vatandaşların büyük bir heyecanla bekledikleri Kurban Bayramı ikramiyesi 1100 TL olarak hesaplara yatırılacak. Yavaş yavaş Kurban bayramına doğru geri sayım başlarken emekli vatandaşlar ise ikramiyelerin ne zaman ödenecek yine araştırmaya başladı. Peki bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz yıllarda bir açıklama yaparak Bundan sonra her bayram öncesinde emekli vatandaşlara ikramiye ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerine de zam gelmiş ve ikramiyeler zamlı olarak ödenmişti. Aradan 2 aylık bir süreç geçtikten sonra emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyesi beklentileri başladı. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin Önümüzdeki hafta itibariyle başlayacağı tahmin ediliyor.

kurban-bayrami-ikramiyeleri-ne-zaman-yatacak-engelli-yaslilik-ayligi-evde-bakim-maasi-alanlara-4

2021 Kurban Bayramı ikramiyesi kaç TL?

Bayram ikramiyeleri ile ilgili merak edilen bir diğer bir konu ise Kurban Bayramı ikramiyesi kaç TL zam gelecek mi sorusunun yanıtı oldu. Emekli Bayram ikramiyeleri Geçtiğimiz aylarda zamlanmış ve 1100 TL olarak ödenmişti başlanmıştı. Kurban Bayramında da emekli ikramiyeleri 1100 TL olarak edip ödenecek. Ancak bugün açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda emekli vatandaşların maaşlarına zam geldi. Vatandaşlar Kurban Bayramında ikramiyelerini de alacak Zamlı emekli maaşları da hesaplara yatacak.

kurban-bayrami-ikramiyeleri-ne-zaman-yatacak-engelli-yaslilik-ayligi-evde-bakim-maasi-alanlara-3

Kurban Bayramı ikramiyesi kimlere verilecek?

Kurban Bayramı ikramiyesi memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kur emeklisi olan bütün vatandaşlara ödenecek. Ancak evde bakım maaşı, engelli maaşı, yaşlılık aylığı gibi aylık alan vatandaşlar ise bayram ikramiyesi ödemesi yapılmayacak.

Yeni emeklilik başvurusu yapanlar bayram ikramiyesi alabilir mi?

Emekli vatandaşlar için devlet tarafından sağlanan emeklilik ikramiyesi yeni başvuru yapmış vatandaşlar için de geçerli. Ancak Kurban Bayramı emekli ikramiyesinden faydalanabilmek için haziran ayı sonuna kadar emekli dilekçesini vermiş olmak gerekiyor. Temmuz ayında emeklilik dilekçesi verenler ikramiye ödemesinden yararlanamıyor.