Milyonlarca işçiye Kurban Bayramı öncesi müjde geldi! Koronavirüs pandemisi nedeniyle devreye alınan Devlet destekleri Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılıyor. 5 Temmuz Pazartesi günü itibariyle çalışanlar hesaplarında ödemelerini görebilecek. Milyonlarca çalışana Bayram öncesi ödeme müjdesi! Kurban Bayramı öncesi kısa çalışma ve işsizlik ödeneği hesaplarda. Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Vedat Bilgin'den binlerce kişiye müjdeli haber! Milyonlarca kişi ödemelerini Kurban Bayramı öncesinde hesaplarında görecek. Bakan Bilgin tarafından yapılan açıklamayla ödemelerin Kurban Bayramı öncesinde, 5 Temmuz 2021 Pazartesi gününde hesaplara yatırılacağı aktarıldı. Yüz binlerce hatta milyonlarca kişi bu ödemelerden yararlanacak ve bayram öncesi hesaplarında bu ödemeleri görebilecek.

Kurban Bayramı Öncesi Çalışanlara Ödeme Müjdesi

Koronavirüs pandemisi, zorlu ekonomik etkilerini iş ve çalışma hayatında da gösterdi. Bu süreçte milyonlarca işçi ve işveren mağduriyetler yaşadı. Devlet, hızla harekete geçerek Koronavirüs salgınının yayıldığı ilk günlerde salgının ekonomik etkilerini kırmak ve işçi-işvereni korumak için kısa çalışma ödeneğini devreye almıştı. Diğer taraftan İŞKUR bünyesinde ödenmeye devam eden işsizlik ödeneği ve sigortası da halen geçerliliğini devam ettiriyor. 

Ödemeler 5 Temmuz Pazartesi Hesaplarda

Bakan Bilgin, Koronavirüs salgını döneminde hayata geçirilen ve 30 Temmuz 2021 itibariyle sona eren Kısa Çalışma ödeneğinde, Haziran ayı ödemelerinin 5 Temmuz 2021 Pazartesi günü hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını açıkladı.

Ödemeler IBAN Banka Hesaplarına

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ödemelerin hak sahiplerinin BANKA HESAPLARINA Iban üzerinden yapılacağını duyurdu. E-Devlet sistemi üzerinde IBAN bilgisi bulunmayan veyahut hatalı olanlara ise ödemeler PTT Bank üzerinden yapılacak. Vatandaşlar PTT şubelerine uğrayarak 5 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerini elden teslim alabilecekler.