Kurban Bayramı Öncesinde 4.Faz 1.100 TL Ödeme Yapılacak

Pandemi döneminde verilmeye başlayan ve en son Ramazan Bayramı öncesinde verilen 1.100 TL pandemi destek yardımları Kurban Bayramı yaklaşırken

Ekonomi 05.06.2021 - 13:10 05.06.2021 - 13:14 Berkay Keskin

Pandemi döneminde verilmeye başlayan ve en son Ramazan Bayramı öncesinde verilen 1.100 TL pandemi destek yardımları Kurban Bayramı yaklaşırken verilip verilmeyeceği merak konusu olmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu destek paketleri pandemi döneminde 3 kez verilmişti. İlk iki faz 1.000 TL olarak ödenirken, Ramazan Bayramı öncesinde verilen destek ödemeleri 1.100 TL olarak ödenmişti. Şimdi ise gözler Kurban Bayramı'nda bu yardımların devam edip etmeyeceğinde...

Pandemi dönemi boyunca ülkemizde sosyal yardımlarda en çok aranan destek talebi olmuştur. Pandemi özellikle dar gelirli ailelerde oldukça büyük ekonomik sıkıntılar yarattı. Bunun içinde devletimiz, sürekli olarak yeni pandemi destekleri duyurdu. En son verilen ve 3.faz olarak adı geçen 1.100 TL pandemi destek yardımından da bir çok durumu olmayan vatandaşımız yararlandı. 

Pandemi Destek Yardımı Veriliyor

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ile birlikte, devlet destekli olarak verilen birden fazla sosyal yardım bulunmaktadır. Bu sosyal yardımlardan en çok başvuru yapılanı ise pandemi destek yardımı olarak da bilinen 1.000 TL yardım olmuştur. 1.000 TL olarak iki faz verilen yardımlar 3.faz olarak 1.100 TL'ye arttırılmıştı. 

Ramazan bayramı öncesinde hesaplarına yatan 1.100 TL maddi destek yardım parası, şimdiler de ise Kurban Bayramı'nda da yatacak mı araştırması yaptırmaktadır. Daha önce 1.000 TL alan kişilerin başvuru yapmadan IBAN hesaplarına yattığı 1.100 TL ödemeleri, hesap numarası olmayan kişilerin PTT hesaplarına yattı. Desteklerin tam kapanma süresine geldiği içinde PTT hesabına yatmış olan kişilerin ev adreslerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları görevlileri tarafından 1.100 TL ödemeleri gerçekleştirildi. 

Kurban Bayramında 1.100 TL Verilecek mi?

Tam kapanma sonrasında hayata geçirilen kademeli normalleşme süresinde de pandemi döneminde sıkıntı yaşayanlar henüz yaralarını sarmış değiller. Bu sebeple, pandemi dönemi boyunca verilen yardım parasının 4.faz yardımı Kurban Bayramı öncesinde de beklenmektedir. Ramazan bayramı öncesinde ödenen bu yardımların kurban bayramında da ödenmesi istenmektedir. Bu konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

Kurban Bayramı öncesinde yapılacak olan kurul toplantısı sonrasında bu konunun konuşulacağı söylenmektedir. 1.100 TL ödeme alacak olan kişilerin, yine başvuru yapmadan daha önce bu destekleri almaları durumunda IBAN numaralarına veya PTT hesaplarına yatırılacaktır. Eğer olumlu bir karar çıkarsa 15 Temmuz günü 4.faz ödemelerinin hesaplara yatacağı bildirilmektedir. 

1.100 TL Ödeme Nasıl Alınır?

1.100 TL ödeme alabilmeniz için muhtaç durumda olmanız ve işsiz olmanız gerekiyor. Bunun için başvuruları e-devlet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Eğer e-devlet üzerinden başvuru yapamıyorsanız, en yakın belediye binasına giderek, buradan sosyal yardımlaşma ile ilgili kayıt oluşturmanız gerekiyor. Bu destekler ve diğer destekler ile ilgili bilgileri ayrıca muhtarlıktan da öğrenebilirsiniz. 1.100 TL ödeme almak istiyorsanız, başvuru yaptıktan sonra başvuru aşamasında vermiş olduğunuz IBAN numarasına paranız yatacaktır. Başvuru yapacak kişilerin TC vatandaşı olması gerekiyor. Ayrıca aynı haneden sadece 1 kişi bu destekler için başvuru da bulunabilecektir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@