Kurtlar Vadisi dizisinde ‘Deve Tuncay’ karakterini oynayan ve adını hafızalara kazdıran ünlü oyuncu Osman Wöber hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncunun kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Bu gelişmenin ardından da sosyal medyada ünlü oyuncunun sevenleri üzüntü içeren birçok mesaj paylaştı. Oyuncunun meslektaşları da yaşadıkları üzüntüyü paylaşımları ile gösterdi.
Kötü haberi duyan oyuncu Zafer Algöz, sosyal medya hesabından bununla ilgili paylaşım yaptı. Ünlü oyuncu, yaptığı açıklamada “Değerli arkadaşımız Osman Wober’in geçirmiş olduğu kalp kriziyle vefat ettiği haberini biraz önce duydum. Çok üzgün hissediyorum. Sevenleri sağ olsun” şeklinde yorum yaptı.

Oyunculardan Paylaşım Geldi!
Osman Wöber' in Kurtlar Vadisi’ nde birlikte rol aldığı diğer bir oyuncu arkadaşı Oktay Kaynarca da aynı şekilde instagram hesabından yaptığı paylaşımla üzüntüsünden bahsetti. Oktay Kaynarca paylaşımına, Osman Wöber ' in resmini koydu.

Kıvanç Tatlıtuğ'un Eşi Öpüşme Sahnelerinden Rahatsız mı? Başak Dizer Serenay Sarıkaya Hakkında Ne Düşünüyor? Kıvanç Tatlıtuğ'un Eşi Öpüşme Sahnelerinden Rahatsız mı? Başak Dizer Serenay Sarıkaya Hakkında Ne Düşünüyor?

1960 senesinde Ankara' da doğan ve babası Avusturyalı olan Osman Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezundur. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde ilk kez tiyatro oyunları ile aktif olarak çalışmaya başlamıştır.
Öğrencilik yıllarında Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncuları gibi çok önemli sanatçılarından oyunlarında yer aldı. 1988-1993 seneleri arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yıllarında da İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda hem müdürlük hem de sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü’ nün vermiş olduğu bursuyla iki kere Almanya’nın farklı tiyatrolarında çalışmalara katıldı ve tecrübeler kazandı.

Birçok Projede Yer Almıştı
2001 senesinde tekrar İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına geldi ve bu görevi 2009’a kadar devam ettirdi. Devlet Tiyatrolarının oynandığı ve Mehmet Baydur’un yazmış olduğu bir oyun olan Kamyon’ un yönetmenliğini de üstlendi. Sekizinci Saat, Cumhuriyet isimli önemli filmlerde rol aldı.
Osman Wöber’ in cenazesi bugün Mecidiyeköy Büyük Sahne’de, yapılacak olan törenden sonra, öğle namazını müteakip olarak, Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınıp ardından da cenazesi, Kilyos Mezarlığı’na defnedilmek üzere götürülecek. Ünlü oyuncu yaşamını geçirdiği kalp krizine bağlı olarak kaybetti.

Ünlü Oyuncu İçin Tören Yapıldı
Hem sinema hem de tiyatro oyuncusu Osman Wöber 62 yaşında, evinde geçirmiş olduğu kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti. Wöber, İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahnesinde yapılan törenden sonra son yolculuğu için, Kilyos mezarlığına uğurlandı.
Ünlü sanatçıya yapılan Mecidiyeköy Büyük Sahne’de ki törenin ardından defnedildi. Törenden birçok ünlü oyuncu yer aldı. İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü olan Kubilay Karslıoğlu, Osman Wöber’ i bir tiyatro insanı olarak gördüğünü söyledi. “Hem samimiyeti hem de candan arkadaşlığı için çok teşekkür ediyorum’’. Türk tiyatrosuna yaptıkları için de ayrıca teşekkür ediyorum. Ailesine ve onu seven bütün dostlarına başsağlığı diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.


Kurtlar Vadisinde Rol Almıştı
Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı karekter ile hafızalara kazınan namı diğer “Tuncay Kantarcı” yani Osman Wöber geçtiğimiz gün, geçirmiş olduğu kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetti. Rolü ile çok sevilen ve hafızalarda yer eden Osman Wöber, 27 Şubat 1960 Ankara doğumludur. Tiyatro kökenli olan ve oldukça iyi bir eğitime sahip olan ünlü oyuncu,  yapılan törenle anıldı.
Törende birçok meslektaşı ve rol aldığı projelerdeki arkadaşları, Osman Wöber hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. Çoğu kişinin övgü ile bahsettiği ve tiyatro için çok önemli bir yere sahip olan Osman Wöber, Kilyos Mezarlığında toprağa verildi. Mezarlıkta sevenleri tarafından gözyaşları sel oldu.