ATV ekranlarının tarih kokan dizisi Kuruluş Osman Bamsı Beyrek karakteri ile karşımıza çıkan ve o masmavi gözleriyle hürriyet ateşini tutuşturan oyuncu Nurettin Sönmez kimdir? Nurettin Sönmez kaç yaşında? Nurettin Sönmez evli mi gibi sorular tarih kokan diziyi izleyen vatanda tarafından çok soruluyor. Peki Kuruluş Osman Bamsı Beyrek kimdir?

Bamsı Beyrek kimdir? nasıl bir karakterdir


Atv Kuruluş Osman'da çok sevilen oyuncu Nurettin Sönmez kimdir ve tarihin bağrından kopup evimize kadar ulaşan Kuruluş Osman Bamsı Beyrek  kimdir? sorularının merak beklenen yanıtları sizlerle.

Çarşamba günü yayınlanan Kuruluş Osman dizisindeki Bamsı Bey karakteri ilgi ile izleniyorken Peki kuruluş Osman dizisinde yer alan Bamsı Bey karakteri kimdir? Bamsı Beyrek tarihteki yeri ve önemi nedir?  Diriliş Ertuğrul Bamsı Beyrek gerçek tarih çağında Osman Gazi ve Eruğrul gazinin yanında yer aldı mı? gibi sorular ile birlikte merakla beklenen Bamsı Bey'in hayatına da bir gözatalım dedik.

Dede Korkut Hikayeleri Oğuz Türklerinin Yaşam mücadelesinden inançlarına yaşam tarzlarından giysileri ne kadar bize bir çok bilgiler sağlayan bir kaynak olmakta iken Bamsı kelime anlamı da merakla araştırılıyor.Hele ki tarihi dizilerin sonrasında bu durum çok da öenmli olmuş bulunmakta.

Bamsı Beyrek, Bamsı, Beyrek Bamsı adı kelime anlamı olarak Yüksek merci,  ulaşılmaz anlamlarına gelmektedir.  Bamsı ismi Türkçe kökenli bir isimdir . Öte yandan Anadolu Selçuklu Devleti kaynaklarında ası geeçmeyen BamsıBeyrek'in Sadece Dedekorkut hikayesi kahramanı olduğu düşünülmektedir. Ancak Oğuzlar döneminde karşımıza çıkan Bamsı Bey Bamsı Beyrek’in ölüm tarihi ise bilinmemektedir.


Nurettin Sönmez kimdir?


Kuruluş Osman Bamsı Beyrek kimdir sorusunun yanıtı canlandıran oyuncusu olarak karşımıza çıkan isim Nurettin Sönmez olmak tayken öte yandan Diriliş ertuğrul'dan da tanıdığımız hem Bamsı Beyrek karakteri hem de Nurettin Sönmez'in hayatı hakkında araştırdığımız bilgileri sizlere sunacağız


Nurettin Sönmez özel yaşamı


1978 yılı doğumlu olan Nurettin Sönmez maden mühendisliği bölümü mezunu olarak eğitim hayatına tamamlamış iken mesleğini idame ettirmesi ve ettirmemek istemesi sonrasında Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olmuştur

Nurettin Sönmez ilk kariyeri


Mavi kelebekler dizisi ile karakterine başlayan Nurettin Sönmez Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde rol alırken geçtiğimiz dönemde Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Beyrek karakterine Hayat vermiş ve şimdilerde ise bu sezon başlayan Kuruluş Osman dizisinde de Bamsı Beyrek karakteri ile karşımıza çıkmıştır . Öte yandan Tatar Ramazan'da Ulvi karakteri ile karşımıza çıkan Nurettin Sönmez , Gaddar Ali rolü ile de Osmanlı'da derin devlet filminde çok sevilerek izlenen inmiştir