Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Kuruluş Osman Mal Hatun kim oynayacak? Kuruluş Osman Malhun Hatun Orhan Bey'in annesi mi? Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir? Yıldız Çağrı atiksoy oynadığı diziler hangileri? Sezonun başından beri Kuruluş Osman Malhun ha geldi

Kuruluş Osman Malhun Hatun kimdir? Kuruluş Osman Mal Hatun kim oynayacak? Kuruluş Osman Malhun Hatun Orhan Bey'in annesi mi? Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir? Yıldız Çağrı atiksoy oynadığı diziler hangileri? Sezonun başından beri Kuruluş Osman Malhun ha geldi ha gelecek deniliyordu. Öyle ki Osman bey'in babası Ertuğrul GAzi'nin yap dediği evliliği çocuk yapı varis bırakmak adına Osman Bey nihayetinde yapacak ve Osman Bey Malhun Hatun ile evlenecek. Ha geldi  ha gelecek derken Sonunda Kuruluş Osman Malhun Hatun ile alakalı açıklama yapıldı. Bozdağ film ve Kuruluş Osman oyuncuları Instagram hesabında şu şekilde bir paylaşım yapıldı.

Tam kurtulamayacak bu kere Osman Bey nikola nın hain tuzağından derken.... İşte o isim geldi çattı... Adeta gökten melek gibi inip kocası olacak sman Bey'in hayatını kurtarıp, Nikolayı korkutarak kaçtı...

Oyuncunun ilk fragmandaki halini gören, fotoğraflarına bakan herkes karakterin ne kadar inançlı bir şekilde hikayeye giriş yaptığını da fark edecektir. Atiksoy adeta güç gösterisi yapar gibi hikayeye katılıyor ve Osman Bey’i de çok şaşırtıyor. Geçtiğimiz sezondan bu yana ekranın heyecanlı izlenen reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman'ın kadrosunda ünlü bir isim Katılıyor. İkinci sezonda da büyük ilgi gören ve reytinglerde 1.liği kimseye bırakmayan Kuruluş Osman Malhun Hatun2un geleceğini haftalar öncesinde sizlere söylemiştik .

Peki Malhun Hatun kim olacaktı. Burak Özçivit'in eşi Fahriye Ecen olacak iddialarının bile ortalıkta dolaşması ile birlikte iyice Kuruluş Osman Malhun hatun kimdir sorusu ssorulurken, çok ilgi gören dizinin kadrosuna son olarak ünlü oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy dahil oldu. ATV ekranlarını adeta revaca taşıyan dizi Kuruluş Osman dizisi Malhun Hatun'u nu bir süredir arıyordu. Mrak içinde herkes Kuruluş Osman Malhun Hatun kim olacak sruları ile cebelleşirken, son dakika yapılan açıklama ile bey kızı bir eş istdiğini söyleyen Osman Bey'in karşısına Makhun Hatun çıktı.

Tarihte Malhun Hatun var mı sorusu da ok merakla sorulurken, dizinin gidişatının tarihe uymadığını bile söyleyenler vardı. Oluşan ikilem tartışmalara bile yol açarken, bir ço k kişi Malhun Hatun Mal hatun2un olmadığını söylemiş ve Bala Hatun'un aslında MAlhun Hatun olduğuu da belirtmişti Peki gerçekten Malhun Hatun yok muydu. Tarih bir yana dursun biz sizler için Kuruluş Osman dizisi seyrine göre hareket edeceğiz.

Daha önce de sizlere Kuruluş Osman dizisinin son bölümlerinde de Osman Bey yeni bir  evlilik yapacak konusu sıkça işlenmekte iken öte yandan Kuruluş Osman son bölümde bala Hatun'dan da izin çıkmıştı. Osman Bey ve bala hatun arasında bir sahnede Osmanbey bulduğu bayan ile evlenmek istediğini ve bu kişinin de bir bey kızı olması gerekliliğinden bahsetmişti. Kimi tarihi kaynaklarda Malhun HAtun'un Umuroğlu Beyliğini kuran ve Selçuklu devleti adamlarından olan  Ömer Abdülaziz Bey'in kızıdır.

Osman Bey bu konuda gücüne güç katmış

Osman Bey'un Umuroğulları kızını alması ile  Umuroğulları da kendine bağlamış ve Gücüne Güç katarak devlet olma yolunda askeri gücünü büyütmüştür . Malhun Hatun tarihimizin büyük isimlerinde Osman Bey'den sonra tahta geçen Orhan Bey'in öz annesidir. Umur ve Ömer isimlerinin birbirinden farklı olması akla Osman Bey'e bağlı en büyük mülki-askeri subaylardan biri veya biri olabilir. aşiret yapısında onunla birlikte hareket eden beyler olarak geçerken, Yani Mal Hatun, bakıcı kökenli değil, önemli bir kişinin kızıydı.

İşte çok da önemli bir karakter olacağı belli oldu

Kuruluş Osman'ın baş isimlerinden olacağı belirlenen Malhun Hatun nihayet geliyor. Malhun Hatun karakterini canlandıracak olan güzel oyuncu Yıldız Çağrı atiksoy olarak seçildi. Peki kimdi bu ünlü isim? Yıldız Çağrı atiksoy kimdir? Yıldız Çağrı atiksoy kaç yaşındadır ve Yıldız Çağrı atiksoy oynadığı diziler hangileridir?

Yıldız Çağrı Atiksoy kimdir


Geçtiğimiz sezonlarda çok da tanınan isim ola ancak bu sezon herhangi bir projede bizlerle buluşmayan Yıldız Çağrı atiksoy hakkında biraz bilgi topladık.

İlk olarak Yıldız Çağrı Atiksoy oynadığı yapımlara göz atalım


2019  Şampiyon - Dr. Suna

2018  Baba Nerdesin Kayboldum - Oya

2017 - 2018  Savaşçı - Aslı Özkaynak

2015 - 2016  Evli ve Öfkeli - Mine

2014 - 2015  Yedi Güzel Adam - Zehra

2013  Görüş Günü Kadınları - Gülay

2010 - 2013  Öyle Bir Geçer Zaman ki - Berrin Akarsu

2009 Bahar Dalları - Bahar Ziyadegil

2008 - 2009  Kayıp Prenses - Defne

2008  Miras - İrem

2008 Gazi - Leyla/Aslı

2007 Yersiz Yurtsuz - Hazal Şanoğulları

2006  Ah İstanbul - Ahu

2006 Yağmurdan Sonra - Işık Karuzo

Kuruluş Osman yeni bölümde Malhun Hatun karakteri ile bizlerle birlikte olacak olan Yıldız Çağrı atiksoy 1986 yılı İzmir doğumludur.  2 yıl boyunca İ,zmir'de tiyatro eğitimi alan ve sonrasında da Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitimine devam eden Yıldız Çağrı atiksoy ilk olarak Öyle Bir Geçer Zamanki dizisindeki Berrin Akarsu karakteri ile yıldızlı parlamış tır . Kuruluş Osman Malhun Hatun karakterini oynayacağı döneme kadar birçok dizide rol al.an Yıldız Çağrı atiksoy en son 2019 yılında şampiyon dizisinde Dr Suna karakteri ile bizlerle birlikte olmuştur.