Kültür ve Turizm bakanlığından müjde 465 Personel alımı yapılacak. Yayınlanan resmi gazete haberine göre, Kültür ve Turizm bakanlığına sözleşmeli 465 Kütüphane çalışanı alınacak. Başvuru süreci ile ilgili detayları veren Kültür ve Turizm bakanlığı;

Söz konusu şartlardan en az birinin gerçekleşmemesi durumunda başvuruların değerlendirme aşamasında olduğu süreçte başvuru iptalinin yapılacağına dair açıklamalarda bulundu. 465 Sözleşmeli personel ile istihdam sağlayacak olan Kültür ve Turizm bakanlığı şartları resmi olarak yayınlandı.

Peki, 465 Personel alımı başvuru nasıl yapılır? Kütüphaneci personel alımı nedir ve Kültür ve Turizm bakanlığı 465 personel alımı şartı nedir?

İş bankası Emekliye 10 bin TL ödeyecek! Bankadan duyuru yapıldı! Emekli maaşlarını alan kişilere bu destekler verilecek! İş bankası Emekliye 10 bin TL ödeyecek! Bankadan duyuru yapıldı! Emekli maaşlarını alan kişilere bu destekler verilecek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Kütüphaneci Personel Alım Başvurusu

Kültür ve turizm bakanlığı tarafından hazırlanan başvuru sürecine girmek ve kütüphanecilik başvuru yapmak isteyen vatandaşların 28.05.2022 ve 05.06.2022 tarihleri arasında internet üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmekte.

Resmi işe alım kariyer kapısı sitesi üzerinden yapılacak olan başvurular değerlendirilmeye alınacaktır. Başvuru yapabilmek için bakanlık web sitesine ulaşım sağlamanız gerekmekte. İlan listelendiği zaman “İlana Git” seçeneği ile başvuru ekranına ulaşım sağlamanız gerekmekte.

Başvuru ekranının gelmesi ile birlikte bilgilerinizi doldurmanız gerekecek. Söz konusu bilgiler içerisinde vereceğiniz cevapların gerçekliği işe alım sürecinize doğrudan etki edecektir. Peki, Kütüphaneci alım şartları nelerdir? 465 personel için şartlar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 465 Kütüphaneci Personel Alım Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından resmi gazete üzerinden yayınlanan habere göre kütüphaneci personel alım konusunda bazı şartların yerine getiriliyor olması gerekmekte. Bu şartlar temel şartlar ve spesifik şartlar olarak ikiye ayrılmakta.

Söz konusu şartlardan birinin bile yerine getirilmemiş olması durumunda başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağına dair de bir açıklama gelmiş durumda.

465 Kütüphaneci Personel Alım Başvurusu Temel Şartları

·         Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması.

·         18 Yaşını tamamlamış olması.

·         Kamu haklarından mahrum kalmasına neden olacak bir durumun gerçekleşmemiş olması.

·         Kasten işlenen suçlardan dolayı bir yıl veya daha fazla bir süre hapis cezası almış olmaması veya affa uğramamış olmaması gerekmekte. Mahkûmluk durumu veya affa uğrama durumlarının olmamış olması gerekmekte.

·         Askerlik ile olan bağının kesilmiş olması, yapmış olması veya muaf kalması gerekmektedir.

·         Görevine engel olabilecek şekilde akıl sağlığı sorunlarına sahip olmamak.

Temel şartların yanı sıra Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından aranan farklı şartlar da bulunmakta. Peki, Kütüphanecilik başvurusu için aranan özel şartlar nelerdir?

465 Kütüphaneci Personel Alım Başvurusu Özel Şartları

·         Lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının kütüphanecilik, arşivcilik, dokümantasyon, enformasyon herhangi birinden veya denk olarak sayılabilecek olan Yükseköğretim kurulu tarafından da kabul gören yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olunmuş olması.

·          ÖSYM 2020 yılında yapılan KPSS, KPSSP3 Puan türü olan puan türünden 70 ve üzeri puan almak şartı ile müracaat edenlerin sıralamaya alınacak. Sınava girmeye hak kazanacaklar ve son adayın da aldığı puan üzerinden aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağırılacaktır.

·         Aday olacak kişilerin son başvuru tarihi itibari ile ilanda belirtilen öğretim kurullarından ve bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.