Bir kuryenin itirafları yaşadığımız Suriyeli, Agan, Pakistanlı İstilasının asıl boyutunu gözler önüne serdi. Herşeyi geçtik sağlığımızla bile bilinçli oyanıyor... O lüks hastanelere, polikliniklere giden tuzu kuru mülteci güzellemesi yapan üst sınıf da tehlikede...

Sosyal medyada "Javier Penja" ismiyle paylaşım yapan ve İstanbul'da kuryelik yaptığını belirten kuryenin paylaşımlarını okurken sinirlerinize hakim olamayacaksınız. Zira biz haberini yaparken bile sakin kalmakta zorlandık.

Verdiği bilgilerden sonra tutuklanması an meselesi olan Javier Penja'nın Suriyeliler ve sağlık sektörü hakkında aktardıkları ve iddiaları ürkütücü boyutta.

"Ben size gerçekleri anlatayım" diyen Javier Penja isimli Twitter kullancısının açıklamaları şöyle:

"Mülteci sorununu sadece sosyal medyadan yada tv den gördüğünüz kadar sanıyorsanız yanlıyorsunuz. Gelin size ben gerçeği anlatayım. Ben istanbulda kuryelik yapıyorum ve istanbul genelinde ortalama 200km yol yapıyorum.Pendikten silivriye her ilçeye her mahalleye giriyorum.

 Herşeyden önce Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü, Fatih, Bağcılar bu ilçelere belli bir süre sonra muhtemelen TC. Vatandaşı giremiyecek. Size kurye olarak gittiğim adreslerden bahsedeyim. Herşeyden önce hem suriyeliler hemde bizim partililerden bazıları diyor ya "Suriyeliler ekonimik olarak bize çok faydalı" diye külliyen yalan.

Promosyon Rekabeti Hız Kesmeden Devam Ediyor! 25 bin 215 TL sürprizi Promosyon Rekabeti Hız Kesmeden Devam Ediyor! 25 bin 215 TL sürprizi

Bunun sebebi örneğin esenyurtta telefonu bozulan bir suriyeli telefonunu sirkecide işyeri olan bir tamirciye gönderiyor, yada altın takı alacak olan başakşehirdeki bir pakistanlı bağcılardaki pakistanlı kuyumcudan kurye ile aldırıyor alacağını.

Afganlar fatih ve yenikapıda bulunan kendi marketlerinden alışveriş yapıyorlar (bir çok defa afgan pirinci alıp teslim ettim) Şimdi gelelim işin sağlık boyutuna ve bu çok çok kötü, istanbul genelinde diş protezi yaptıran kişilerin %90 ı suriyelilerin merdiven altı protezlerini ağızlarına takıyor.

Diş klinikleri ucuz diye buraları tercih ediyor.Size bir anımı anlatayım bir gün fatihte bir adrese gittim, adres virane merdiven altı bile değil eski müstakil bir gecekondu.Neyse gittim kapıyı çaldım baktım protez imalatı.

 Gönderiyi teslim aldım florya da bir adrese bir diş kliniğine gittim.Gittiğim yerin kalitesi ne amerikan hastanesi nede Memorial da var. Bu nasıl oluyor diye düşünürken teslima alacak kişinin adresine baktım oda suriyeli bir bayan, bayanı çağırdılar doktor kendisi, o esnada orada bekleyen şık giyimli bir beyde bekleme salonunda doktor bayan Türkçe "Ahmet bey proteziniz geldi buyurun odama" dedi.

Ben şok oldum.Benim ülkemde benim vatandaşıma sağlıksız medikal ürünle tedavi uyguluyorsun neden? Kendi vatandaşı kazansın diye.Devam edeyim yurtdışına çıkarken kovid testi yaptıran insanların %90 ı yine merdiven altı suriyeli laboratuvarlarda karman çorman hiç bir önlem olmadan coca cola dolaparının içinde yüzlerce test tüpünün olduğu yerlerde yaptırdı. Burda olabilecek en büyük sorun test sonucu yanlış çıkar.

Ama gelelim en tehlikelisine. Başakşehirde yine merdiven altı bir laboratuvar, ben günde bir kez mutlaka gidiyorum ki binlerce kurye var biri giriyor biri çıkıyor. Kan tüpleri yerlerde, kendim girip çıkarken maskesiz girmiyorum çıkarken bildiğiniz dezenfektan ile banyo yapıyorum.

Bir tane cihaz var onun yanındada ev tipi vestel arçelik buzdolapları test tüpleri heryerde ve bu tüplerin yarısı idrar yarı kan. Peki buraya bu tüpleri kim gönderiyor? Özel hastane diye gittiğiniz çoğu hastaneler ucuz diye buraya yolluyor.Gelelim zenginlerine başakşehirdeoturuyor çoğu.

Onlara neden gidiyorum biliyormusunuz hani son zamanlarda vatandaşlık reklamı yapan vize şirketleri varya onlardan oturum izinlerini, vatandaşlık başvurularını vs alıp götürüyoruz.Hepsi lüks içinde yaşıyor bir gün bir kargo görevlisine adres sordum, gel bende oraya gidiyorum dedi.

Elinde boyu kadar çuval, sordum hepsi oraya mı dedim aynen oraya her gün bir çuval getiriyorum dedi, içinde hepsiburada, trendyol amazon kolileri. Beylikdüzü ve esenyurt tayfası zaten mafyalaşmış. Beylikdüzünde örneğin inovia siteleri var orada onların izni olmadan ne ev tutabilirsiniz ne satabilirsiniz.

Esenyurtta zaten gettolaşma var bazı mahalleler var gözünüzü kapatıp sizi oraya bıraksam gözünüzü açtığınızda eyvah suriye ye kaçırmışlar beni dersiniz.Daha yüzlerce örnek var ama yazsan ne olucak en azından sağlığınıza dikkat edin. Doktorunuza mutlaka laboratuvarın neresi olduğunu sorun."